Оберіть мову: Eng

Як зберегти здоров’я спини під час дачних робіт?

Як тільки за вікном з’являється весняне сонечко, підвищується температура повітря, завзяті городники та садівники беруться за справу і трудяться з ранку до пізнього вечора. Результат – біль у спині та попереку, простріли, а часом і нестерпна біль.

Як же займатися улюбленою справою і зберегти здоров’я спини?

По-перше, готувати м’язи потрібно за кілька тижнів, а то і місяців. Щодня виконувати не складну зарядку вранці. Якщо ж у Вас є проблеми з хребтом, такі як остеохондроз, протрузії та інше, то і гімнастика повинна бути відповідною, яку (бажано) порекомендує фахівець.

По-друге, безпосередньо перед роботою виконати розминку. Кілька простих вправ на розтяжку м’язів.

В-третіх, зверніть увагу на положення тіла, коли піднімаєте тяжкості. Сядьте навпочіпки, візьміть вантаж, і плавно, не згинаючи спини і шиї, випросталась. Розподіляйте навантаження рівномірно на обидві руки.

В-четвертих. Будь-яка робота вимагає правильної техніки. Всіма улюблена дачна поза, «п’ятою точкою в небо», не самий кращий варіант. Під час прополки краще сядьте навпочіпки або станьте на коліна.

Ну, і по-п’яте, одягайтеся по погоді. Весняна погода дуже підступна – начебто і сонечко гріє, але і легкий вітерець може призвести до переохолодження. Тому варто вибирати одяг достовірніше, яка захистить Вашу поперек.