Оберіть мову: Eng
Позняки
м. Київ, ТЦ "Паралель" вул. Мишуги 6, мінус перший поверх

+38 098 924 39 30
+38 095 327 50 50
+38 044 206 95 84

Графік роботи:

Пн.-Пт. 09:00-20:30
Сб.-Вс. 09:00-15:00

Замовити дзвінок

График работы:

График работы:

Пн.-Пт. 08:00-21:30
Сб.-Вс. 09:30-19:00

Заказать звонок

График работы:

Викривлення хребта. Профілактика і корекція в Києві

Викривлення хребта

Види викривлення хребта

Викривлення хребта


Правильна постава – це не тільки красивий зовнішній вигляд, це, перш за все нормальна робота всіх систем організму. На перший погляд незначні зміни форми хребетного стовпа, ведуть до порушень роботи внутрішніх органів, відчуття дискомфорту, а в особливо запущених випадках, загрожують виникненням серйозних патологій.

У здорової людини є кілька фізіологічних вигинів, не вважаються порушеннями. Це природні вигини лордоз – в шийному і поперековому, а також кіфоз у грудному та крижовому відділі хребта. Якщо не спостерігаються виражені структурні зміни – дані вигини вважаються нормою. У випадку порушення прийнятих норм, а також приєднання сколіозу, можна говорити про патологічному порушення постави.

Можливе викривлення хребта – види

  • Зміни форми грудного або крижового відділу – кіфоз – коли хребет набуває дугоподібну форму і виникають викривлення заду, зазвичай подібна деформація хребта виникає в грудному відділі.
  • Зміни шийного та поперекового відділу – лордоз – характеризується надмірним вигином в поперековому відділі хребта кпереди, що веде зниження рухливості хребта в області поразки.
  • Патологічні зміни постави в бічних напрямках – сколіоз – це викривлення хребта в праву або ліву сторону, іноді до сколіозу приєднується кіфоз або лордоз, що значно ускладнює перебіг хвороби.

Коли виникає викривлення хребта – причини захворювання

До такої патології, як викривлення хребця призводить вроджені або набуті порушення, зі структурними змінами окремих хребців або всього хребетного стовпа. Це – погана спадковість, генетичні порушення, хвороби центральної нервової системи, порушення обмінних процесів в організмі, що призводять до виникнення дистрофії кісткової тканини, травми і новоутворення хребта, а також важкі інфекційні захворювання, що дають ускладнення на опорно-руховий апарат.

Також, викривлення хребця може виникати як вторинне прояв хвороб різних відділів в опорно-руховому апараті або патології внутрішніх органів. До появи захворювання призводять вроджені відхилення в розвитку нижніх кінцівок і таза, травми, сильний больовий синдром із локалізацією в правій або лівій стороні при хворобах внутрішніх органів, хронічні запальні процеси м’язів спини.

Як розрізняється викривлення хребта – фото, симптоми

  1. В первинній стадії (1 ступінь) захворювання явних зовнішніх проявів не спостерігається, при більш ретельному огляді можна помітити зміни рівня висоти лопаток і незначну сутулість.
  2. При подальшому розвитку2) деформація хребетного стовпа більш помітна, яскраво виражено відмінність м’язового тонусу спини, а також значний больовий синдром при навантаженнях або тривалого перебування в одному положенні.
  3. третього ступеня захворювання характерно явно виражене зміна хребта і грудної клітки, сильний больовий синдром у м’язах спини, втома та задишка навіть при незначних фізичних навантаженнях.

Якщо вчасно не зупинити хворобу, це може призвести до виникнення змін у структурі внутрішніх органів, а потім і до легенево-серцевої недостатності.

Як виявити викривлення хребта – лікування і корекція хребта

Правильно проведена і своєчасна діагностика захворювання дозволяє уникнути небажаних ускладнень і зберегти здоров’я пацієнта. Після зовнішнього огляду лікар призначає рентгенографію, з метою уточнення ступеня тяжкості захворювання, а при необхідності проводиться комп’ютерна томографія, УЗД та лабораторні дослідження.

Ефективними методами лікування захворювання є правильно підібраний комплекс спеціальних вправ і масажу. При необхідності призначається медикаментозна терапія, однак основне в лікуванні даного захворювання – своєчасна корекція хребта, на основі спеціально розроблених вправ.

logo