Оберіть мову: Eng
Позняки
м. Київ, ТЦ "Паралель" вул. Мишуги 6, мінус перший поверх

+38 098 924 39 30
+38 095 327 50 50
+38 044 206 95 84

Графік роботи:

Пн.-Пт. 09:00-20:30
Сб.-Вс. 09:00-15:00

Замовити дзвінок

График работы:

График работы:

Пн.-Пт. 08:00-21:30
Сб.-Вс. 09:30-19:00

Заказать звонок

График работы:

Остеохондроз лікування в Києві, симптоми, профілактика

Остеохондроз

види остеохондрозу


Досить поширене захворювання – остеохондроз хребта, при якому виникають відчуття дискомфорту на початковому етапі не викликають у пацієнта бажання відвідати лікарський кабінет. Однак, при подальшому розвитку захворювання, поряд з наростаючими больовими синдромами, відбувається деформація хребців, пацієнт може відзначати порушення чутливості кінцівок, головний біль та погіршення гостроти зору. Якщо вчасно не проводити лікування остеохондрозу, можливі такі ускладнення як протрузія або міжхребцева грижа, порушення роботи внутрішніх органів, серцево-судинної системи і навіть здавлювання хребетних артерій.

Що таке остеохондроз – причини виникнення

Зміни в хребті починають відбуватися з досить молодого віку і, якщо людина не дотримується здорового способу життя, дане захворювання може прогресувати дуже швидко. З віком порушується живлення тканин, міжхребетні диски втрачають свою еластичність, всихають. Хребетний стовп поступово втрачає гнучкість і здатність амортизувати, що може призвести до випинання або розриву фіброзного кільця і, як наслідок, виникнення грижі.

Коли виникає остеохондроз, причини можуть бути як зовнішні, так і внутрішні. До внутрішніх причин захворювання можна віднести генетичну схильність, патологічні зміни в ендокринній системі, що призводять до порушень обмінних процесів, надмірної ваги, вроджений дефект хребетного стовпа, вікові зміни.

До зовнішніх причин, що провокують захворювання, можна віднести всі види травм, перенесені інфекційні захворювання, надмірні навантаження на хребетний стовп при заняттях спортом або важкою фізичною роботі, порушення постави, сидячий спосіб життя, робота на шкідливих виробництвах, переохолодження і навіть неправильно підібране взуття.

Остеохондроз хребта – види захворювання

Дану патологію можна розділити на кілька видів захворювання, залежно від локалізації вогнища хвороби і можливих ускладнень.

  • Найбільш поширений вид – остеохондроз поперекового відділу хребта, викликаний підвищеним навантаженням саме цієї ділянки хребетного стовпа протягом усього життя людини. При запущеній формі, може перерости у яскраво виражений сколіоз або грижу.
  • На другому місці за поширеністю перебуває остеохондроз шийного відділу, що виникає, як правило, із-за слабких м’язів шиї. Даного виду захворювання найчастіше схильні люди, що працюють в одному положенні – офісні працівники, водії, продавці-касири, швачки. Зважаючи на постійну навантаження на цей відділ хребта і тривалої нерухомості, можуть виникати зміщення хребців, характеризуються головним болем і запамороченням і іншими неприємними проявами хвороби.
  • Найменш вразливий грудний відділ, тому остеохондроз грудного відділу буває набагато рідше. Як правило, захворювання грудного відділу можна легко сплутати з хворобами серця та органів дихання, так як больовий синдром може мати різну локалізацію і ступінь вираженості.

Як проявляється остеохондроз хребта, симптоми і стадії захворювання

Все залежить від відділу, який торкнувся остеохондроз – симптоми хвороби можуть мати різні прояви.

  • При порушеннях поперекового відділу спостерігаються болі ниючого або гострого характеру в поперековому відділі, що посилюються при русі або навантаженнях. Виникає порушення чутливості в нижніх кінцівках, скутість рухів при нахилах і поворотах, вимушена поза, при якій знижується больовий синдром.
  • При захворюванні шийного відділу виникають часті головні болі і запаморочення, порушення зору і слуху, можуть з’являтися «мушки» перед очима, шум у вухах, спостерігаються болі в грудній клітці, руках і плечах.
  • При патології грудного відділу хворий відзначає різкий біль у грудях або під лопаткою, що виникають під час різних фізичних навантажень. Може виникати оніміння шкірного покриву, здавлювання грудної клітини і холод нижніх кінцівок.

Остеохондроз має три стадії, з характерними для них проявами:

  1. Для першої стадії хвороби характерна невелика скутість грудного відділу, що обумовлено втратою пружності і зменшення висоти міжхребцевого диска, що призводить до його випинання.
  2. На другій стадії спостерігається виражений больовий синдром, викликаний утворенням тріщин у фіброзному кільці, внаслідок чого виникає нестабільність відламків. Біль може носити нападоподібний характер, через що утруднюється рух пацієнта.
  3. На третій стадії настає розрив фіброзного кільця, що веде до утворення міжхребцевої грижі. Дана стадія захворювання вимагає термінового лікування з можливим оперативним втручанням.

Ускладнення остеохондрозу

Якщо вчасно не почати лікування, захворювання може виявлятися такими серйозними ускладненнями як радикуліт, протрузія, грижа і навіть параліч, внаслідок защемлення нервових закінчень. В подальшому можуть приєднається захворювання серцево-судинної системи і внутрішніх органів. Дуже неприємним наслідком остеохондрозу є запальний процес сідничного нерва і органів малого тазу.

Методи діагностики

Своєчасна діагностика допоможе виявити хворобу, і лікар буде знати, як лікувати остеохондроз, так як сучасні методи дозволяють визначити вогнище і стадію захворювання з максимальною точністю. Такі методи діагностики, як магнітно-резонансна томографія, УЗД, електрокардіограма та лабораторні дослідження дають можливість виявити захворювання на ранній стадії розвитку.

Лікування остеохондрозу

Як правило, не запущена хвороба лікується консервативними методами, куди входять лікувальна фізкультура, масаж, фізіотерапевтичні процедури, плавання. При сильному больовому синдромі можливе призначення знеболюючих препаратів. На сьогоднішній день існує багато альтернативних методів лікування із застосуванням унікальних методик.

Профілактика остеохондрозу

До профілактики захворювання можна віднести раннє виявлення порушень постави, зміцнення м’язового корсету спеціальними вправами, правильне харчування, багате вітамінами і мікроелементами, помірні фізичні навантаження.

logo