Оберіть мову: Eng
Позняки
м. Київ, ТЦ "Паралель" вул. Мишуги 6, мінус перший поверх

+38 098 924 39 30
+38 095 327 50 50
+38 044 206 95 84

Графік роботи:

Пн.-Пт. 09:00-20:30
Сб.-Вс. 09:00-15:00

Замовити дзвінок

График работы:

График работы:

Пн.-Пт. 08:00-21:30
Сб.-Вс. 09:30-19:00

Заказать звонок

График работы:

Біль в попереку праворуч

Діагностика та лікування болю в попереку справа в Центрі «Кипарис»

Найпоширенішими причинами болі внизу спини є м’язове напруження і піддані подразнення нервові волокна. Аналогічні больові відчуття можуть служити ознакою ушкоджень у внутрішніх органах. І все ж, найбільш часті таких болів, це порушення працездатності опорно-руховою системою.

За статистикою, біль в попереку в рівній мірі часто виникає, як у правій, так і в лівій її частині. Згідно з результатами недавніх досліджень, практично 30% дорослого населення страждає від болю в поперековому відділі. У 70% з них спостерігаються захворювання перебувають у занедбаному стані.

Діагностика та лікування болю в попереку праворуч і ліворуч – одне з ключових напрямків у професійній діяльності центру здоров’я спини «Кипарис». Ефективність методики, застосовуваної в нашому центрі, була доведена клінічними дослідженнями.

Чому болить поперек справа?

У цій частині спини розташована черевна порожнина, що включає в себе такі органи, як печінка, кишечник, жовчний, нирка. У жінок це ще й правий яєчник. Якщо мають місце бути гострі болі в попереку справа, то разом з ними, часто спостерігається і підвищення температури, слідом за яким приходить озноб, пронос або, навпаки, запор. Крім цього, може змінюватися сеча, а у жінок нерідко спостерігаються збої в менструальному циклі. Ще один характерний симптом – наявність больових відчуттів в нижній частині живота, що мають тягне характер.

Чоловікам, що випробовує болі в попереку справа, слід звернутися до уролога, жінкам – до гінеколога. Представникам обох статей в обов’язковому порядку слід зробити УЗД черевної порожнини, здати аналіз урини і крові. Люди у віці 45 і більше років додатково повинні пройти ЕКГ.

У тих випадках, коли при додатковому обстеженні лікарем виявлено не було проблем з внутрішніми органами, потрібно повністю обстежити хребетний відділ. Найбільш достовірними методиками діагностики є огляд фахівцем-вертебрологом і МРТ поперекового відділу. Все це можна зробити в центрі здоров’я спини «Кипарис», розташованому в місті Києві.

Біль в попереку справа: симптоми і наслідки

Біль в попереку праворуч буває двох видів:

  • Ниючі, тягнучі, тупі;
  • Ріжучі, різкі, нестерпно сильні, пекучі.

Больові відчуття першого типу досить часто є характерною ознакою спондилоартрозу. Найчастіше ця біль дає про себе знати в нічний час доби, вранці після пробудження або після тривалого перебування в сидячому положенні.

Щодо больових відчуттів другого типу, частіше всього – це ознака гострого прострілу. Часто біль виникає як наслідок перепаду температури. Ці больові відчуття помітно обмежують рух і найбільш часто проявляються у хворих після переохолодження, душа, або ж після сеансу масажу. Найчастіше, при рухах, під час кашлю, нахилів, глибоких вдихів така біль ставиться відчутно сильніше.

Виходячи їх вогнища прояви, біль внизу попереку є ознакою різних захворювань:

  • Больові відчуття, які віддають в сідничний м’яз або нижню кінцівку: характерна ознака ураження нервових корінців. Якщо така біль – віддалена, це симптом серйозного, запущеного захворювання;
  • Больові відчуття, що виникають в лежачому положенні і поєднуються з болем пахової області: ураження хребців у верхній частині поперекового відділу;
  • Больові відчуття віддаленого характеру, які переростають у оніміння однієї з нижніх кінцівок: параліч, втрата головної функції;
  • Біль, яка проявляється під час пробіжок або ходьби: запалення сідничного нерва;
  • Больові відчуття в області попереку під час вагітності: наслідок сильного навантаження на хребет, яку не витримує жіночий організм. Погіршення симптому може ускладнити перебіг вагітності і спровокувати передчасні пологи.

Для дітей біль в поперековому відділі в цілому не характерна, але на етапі діагностики важливо виключити кіфоз, сколіоз та інші гострі захворювання.

Болить спина праворуч: постановка діагнозу і методика лікування

Перше, що слід зробити при наявності больових відчуттів в спині – визначити причину виникнення. Чоловікам потрібно відвідати лікаря-уролога, жінкам – гінеколога. Слідом представникам обох статей потрібно відвідати вертебролога.

Встановити першопричину болю допоможе діагностика, виконана кваліфікованим фахівцем. Досить часто в ході обстеження в ЦНС і спинному мозку виявляються нові утворення. Можливі також запалення, інсульти.

При виявленні протрузії або міжхребцевої грижі, курс лікування буде займати в середньому від 10 до 45 днів. Лікування в Центрі «Кипарис» протікає без оперативного втручання. Останнє стало можливим завдяки унікальній методиці «Самозахисту організму» і спеціального тренажера. Такий підхід до лікування, контрольований командою кваліфікованих фахівців, допоможе відновити втрачені функції опорно-рухового апарату.

logo