Оберіть мову: Eng
Позняки
м. Київ, ТЦ "Паралель" вул. Мишуги 6, мінус перший поверх

+38 098 924 39 30
+38 095 327 50 50
+38 044 206 95 84

Графік роботи:

Пн.-Пт. 09:00-20:30
Сб.-Вс. 09:00-15:00

Замовити дзвінок

График работы:

График работы:

Пн.-Пт. 08:00-21:30
Сб.-Вс. 09:30-19:00

Заказать звонок

График работы:

Сутулість: лікування та причини виникнення

Лікування сутулості


Сутулістю називають деформацію спини, яка в більшості випадків виникає внаслідок м’язової слабкості і неправильної постави. Найчастіше сутулість спостерігається в дитячому віці, особливо під час посиленого росту скелета. У підлітків така деформація спини може перерости в патологію з характерним викривленням хребта – посилений грудний кіфоз. На даному етапі консервативне лікування захворювання вже малоефективне, так як деформуються кісткові структури хребта.

Фахівці центру здоров’я спини «Кипарис» у Києві рекомендують батькам звертатися до профільного лікаря, як тільки у дитини будуть помічені характерні ознаки сутулості. Порушення постави прогресує з високою швидкістю, тому виправлення сутулості можливо тільки при своєчасному прийнятті необхідних заходів. В іншому випадку деформація спини призведе до незворотних порушень нормальної лінії хребетного стовпа. Досвідчені фахівці нашого центру не тільки проведуть повне обстеження, але і встановлять необхідну методологію лікування.

Причини сутулості

До найбільш поширених причин сутулості у дітей і підлітків відносять наступні:

  • Неправильна постава;
  • Послаблений стан, а разом з ним і слабкий розвиток спинних м’язів;
  • Аномальний розвиток хребетного стовпа – у 5-6 років це виглядає як звичайна сутулість, проявляючись в повній мірі в більш старшому віці.

Окремо варто відзначити той факт, що сколіоз з початку теж дуже легко сплутати з сутулістю.

Справжня сутулість у дитини візуально виправляється при його розташуванні на рівній і твердій поверхні в горизонтальному положенні. Також, видимість такого порушення постави зникає, якщо дитина випрямить спину, коли він сидить або стоїть. На початковому етапі сутулість навіть з анатомічним викривленням хребетній лінії може бути скоригована за допомогою напруги м’язів.

Підступність спотвореної постави полягає в тому, що при тривалому терміні напруження м’язового каркаса вже не допоможе її виправити. Патологію в занедбаному стані можуть усунути тільки спеціальні методи лікування, а це можливо лише за умови кваліфікованої діагностики і лікарському втручанні. Своєчасне звернення до фахівця може помітно полегшити лікування. Якщо ж викривлення перебуває у важкій стадії, без оперативного втручання практично неможливо обійтися.

Діагностика сутулості

Посилений кіфоз грудного відділу – це і є сутулість. Нормальний же кіфоз проявляється у вигляді скривлення хребетного стовпа з опуклістю назад, розташованої під кутом. Щодо змін цього кута можна робити висновки про те, в якій стадії перебуває порушення постави і, отже, приймати рішення про те, як позбутися сутулості.

У багатьох випадках посилення грудного кіфозу супроводжується згладжуванням або ж, навпаки, посиленням лордозу поперекового стовпа. Патологічні зміни можуть виявлятися і в інший фізіологічній формі – вигині шийного відділу (шийний лордоз). Різниця між кіфозом та лордозом полягає в тому, що при останньому вигин хребта спрямований опуклістю вперед.

Рентгенографія хребта, особливо, якщо вона виконана в кількох проекціях, в положенні стоячи і лежачи, є відмінним способом виявити всі викривлення постави.

Лікування сутулості дорослих і дітей

На ранніх стадіях сутулість у дітей досить просто піддається лікуванню. Все, що потрібно на даному етапі – контролювати положення спини. Належним чином зміцнити м’язи спини, не перевантаживши при цьому скелетну мускулатуру, добре допомагає плавання. Будь-які фізичні навантаження необхідно вводити плавно, поступово підвищуючи їх обсяг. Контроль кваліфікованого лікаря або тренера в цій справі надасть додаткову допомогу.

Значно важче сутулість піддається консервативному лікуванню, досягнувши пізньої стадії. Фахівцями центру «Кипарис» призначається курс лікувальної фізкультури на спеціальному тренажері і професійний масаж спини, які орієнтовані на випрямлення і розтягування хребетного стовпа, розслаблення м’язового каркаса, що прийняв нехарактерне положення. Ці процедури якісно поліпшать харчування волокон, які були змінені з причини відсутності достатньої і коректної навантаження.

Лікувальна гімнастика під наглядом фахівця – дієвий і ефективний інструмент лікування сутулості. Її також призначають на тривалий термін, при цьому, контроль виконання вправ з боку лікаря є обов’язковим.

Домогтися позитивного результату допоможуть фізіопроцедури, а також голкорефлексотерапія. Важлива умова лікування – збалансований харчовий раціон з підвищеним вмістом білка, прийом вітамінно-мінерального комплексу теж не буде зайвим. Особливу увагу слід приділити продуктів і препаратів з високим вмістом кальцію.

logo