Оберіть мову: Eng
Позняки
м. Київ, ТЦ "Паралель" вул. Мишуги 6, мінус перший поверх

+38 098 924 39 30
+38 095 327 50 50
+38 044 206 95 84

Графік роботи:

Пн.-Пт. 09:00-20:30
Сб.-Вс. 09:00-15:00

Замовити дзвінок

График работы:

График работы:

Пн.-Пт. 08:00-21:30
Сб.-Вс. 09:30-19:00

Заказать звонок

График работы:

Грижа диска в поперековому відділі

Що таке грижа поперекового відділу?

Поширена хвороба спини – міжхребцева грижа – це розрив фіброзного кільця хребетного диска внаслідок нерівномірного або посиленого навантаження на осьовий скелет.

Хребет – це окремі хребці, між якими в якості амортизації розташовуються міжхребетні диски. Вони сприяють рівномірному розподілу навантаження на весь осьовий скелет. Але якщо який-небудь з дисків втрачає свою початкову форму і топографію – створюється додаткове патологічне тиск на нервові пучки, що проходять поруч, що призводить не тільки до запальних реакцій з боку організму, але і порушення іннервації окремих м’язів, а іноді і кінцівок.

Поширені причини формування грижі поперекової

У більшості випадків ця недуга вражає чоловіків у віці від 35 до 50 років. Грижа, як наслідок навантажень на осьовий скелет, може виникнути і в грудному відділі, але, як правило, до 90 % з гриж припадає як раз на поперек. При цьому страждає проміжок між 4-5 поперековим хребцем або сочленениями крижових і поперекових хребців. У медиків така топографія іменується L4/L5 і L5/S1 відповідно.

В анамнезі міжхребетні грижі утворюються з-за патологій зв’язкового апарату, скошеного тазу та інших порушень структури кісткового або м’язово-зв’язкового апарату. Як результат, при розвитку даного захворювання у хворих прогресують супутні патології: люмбоішіалгія, люмбаго, радикулопатії або запалення нервових волокон нижніх кінцівок.

Причинами виникнення грижа хребта вважаються:

  • травми, особливо коли травматизація виникає внаслідок хлыстового ривка вперед-назад (ДТП).
  • наслідки «недолеченой» дисплазії стегнового суглоба;
  • хронічний остеохондроз;
  • нерівномірні фізичні навантаження: адинамія, відсутність належного м’язового тонусу призводить до розвитку остеохондрозу і як наслідок – гриж;
  • важка тривала робота згубно позначається на стані здоров’я хребетного стовпа;
  • вживання кави і куріння призводять до порушення обміну речовин, зниження насиченості крові киснем.

Симптоми міжхребцевої грижі поперекового відділу

Біль у спині, поколювання, «ватні» або занімілі ноги і інші неприємні відчуття можуть бути сигналом про недугу. Часто буває і так, що в клініку пацієнти звертаються з проблемою болю в нозі, а за фактом виявляється, що це тільки симптом куди більш страшної хвороби: міжхребцевої грижі.

Які основні симптоми можуть сигналізувати про розвиток даної патології, і на що варто звернути увагу лікаря при первинному огляді? Зверніть увагу, що остаточний діагноз встановлює лікар після повного курсу обстежень, тому не поспішайте приписувати собі найгірше. Просто зверніться в центр лікування хребта «Кипарис» за кваліфікованою, а головне, своєчасною медичною допомогою. Навіть якщо діагноз підтвердиться, тут ви пройдете найкраще лікування міжхребцевої грижі поперекового відділу.

  • грижа L4/L5 характеризується скутістю рухів і болем у попереку, хворобливими відчуттями в сідниці, пощипування в нижніх кінцівках. Після тривалого сидіння німіють пальці на ногах або розвивається слабкість в області великого пальця ноги.
  • грижа L5/S1 віддає болем на внутрішню частину стегна, в коліно і гомілку, проявляється онімінням ніг.
  • Іноді міжхребетні грижі формуються відразу в декількох місцях. При такому важкому перебігу хвороби симптоми можуть нашаровуватися, змащуючи загальну діагностичну картину.

Тому для точної діагностики і подальшого лікування лікар призначить вам ряд різних методів дослідження для отримання повної і об’єктивної картини стану вашого здоров’я та підбору правильного лікування грижі поперекового відділу хребта.

Лікування грижі поперекового відділу хребта слід починати якомога раніше. В такому випадку у вас є можливість пройти курс консервативного лікування і бути здоровим без хірургічного втручання.

Консервативне лікування спрямоване на усунення больового синдрому, набряку і запалення м’яких тканин навколо зони зсуву, формування м’язового корсета для підтримки правильного положення хребців і міжхребцевих дисків.

Іноді запущені випадки вимагають хірургічного втручання. Здебільшого таке рішення лікар і пацієнт приймають після повного та грунтовного курсу лікування грижі поперекового відділу хребта який-небудь топографії консервативними методами.

Якщо у вас виникли проблеми зі спиною, то не роздумуйте, відвідайте центр лікування хребта «Кипарис». Досвідчені фахівці нададуть повний комплекс діагностичних і лікувальних заходів для відновлення вашого здоров’я.

Методи профілактики поперекових гриж

В якості профілактики даного захворювання ми рекомендуємо звернути увагу на ритм життя, ввести в розпорядок дня легку гімнастику або фізкультуру, правильно і регулярно харчуватися, спати в зручній позі. А в разі виникнення будь-яких порушень опорно-рухового апарату не займатися самолікуванням, а звертатися за кваліфікованою допомогою до фахівців. Своєчасне лікування міжхребцевої грижі поперекового відділу допоможе позбавити вас від жалюгідних наслідків.

logo