График работы: Пн.-Пт. 08:30-20:30
Сб.-Вс. 09:00-16:30 Заказать звонок
Оберіть мову: Eng
Либідська
м. Київ, ТЦ "Інтервал Плаза", вул. Велика Васильківська, 143/2, п'ятий поверх
Графік роботи: Пн.-Пт. 08:30-20:30
Сб.-Вс. 09:00-16:30 Замовити дзвінок
Позняки
м. Київ, ТЦ "Паралель" вул. Мишуги 6, мінус перший поверх
Графік роботи: Пн.-Пт. 09:00-21:00
Сб.-Вс. 09:00-16:30 Замовити дзвінок
График работы: Пн.-Пт. 08:00-21:30
Сб.-Вс. 09:30-19:00 Заказать звонок

Корінцевий синдром: лікування, симптоми, профілактика.

Корінцевий синдром (радикулопатія) — це невралгический синдром, що включає широкий ряд симптомів, які викликані здавленням спинномозкових нервів або, як їх ще називають, спинномозкових корінців. Корінцевий синдром проявляється гострими болями в тому відділі хребта, де відбулося компресія спинномозкових нервів або у внутрішніх органах, за роботу яких відповідає той чи інший защемлений нерв. Болі можуть виникати в області серця, шлунка; нижніх і верхніх кінцівках; шиї, попереку і т. д. Встановити правильний діагноз можна зробивши МРТ певного відділу хребта.

Однією з найбільш поширених причин виникнення корінцевого синдрому є остеохондроз, який полягає в дегідратації міжхребцевих дисків, що в результаті призводить до виникненню міжхребцевої грижі, яка розростаючись і зміщуючись здавлює спинномозковий корінець і веде до розвитку запальної реакції. Але остеохондроз ускладнений міжхребцевої грижами – це не єдина причина виникнення корінцевого синдрому. Він ще може виникати внаслідок спондилоартрозу, компресійного перелому хребта, утворення бічних остеофітів, інфекційних уражень хребців (отстеомиелит, туберкульоз), спондилолістезу, розвитку пухлин, бічних зсувів тіл хребців.

Симптоми корінцевого синдрому:

  • біль у тому відділі хребта, де відбулося стиснення нервового корінця;
  • болі в серці або в шлунку;
  • болі в області попереку, сідниць і нижніх кінцівок;
  • посилення болю при русі або підйомі тяжкості;
  • простреливающая біль, що віддає в різні частини тіла у відповідності з розташуванням відповідного нерва;
  • болі, викликані фізичним або емоційним напруженням, переохолодженням;
  • болі, що виникають вночі або під час сну, що супроводжуються почервонінням і набряком шкіри, підвищеною пітливістю;
  • порушення чутливості в зоні іннервації визначеного нерва;
  • порушення рухів, які з’являються при змінах у м’язах, що виникають на тлі поразки іннервують їх нервів (атрофія м’язів).

Біль локалізується в області здавлення корінця і в тих органах, які іннервуються пошкодженим спинномозковим нервом. До лікування корінцевого синдрому потрібно підходить комплексно, використовуючи цілий ряд процедур – масаж, ЛФК, витягування і т. д.

Лікування корінцевого синдрому – це, частіше за все, тривалий процес, що вимагає великої кількості часу на відвідування різних лікарів, фахівців, процедур, лікування в стаціонарі, а також грошових коштів на покупку знеболювальних препаратів, що не завжди виправдано, так як медикаментозне лікування прибирає симптоми, але не причину захворювання.

Принцип роботи нашого центру – це консервативне, безмедикаментозне, безпечне усунення причини корінцевого синдрому. Ми позбавимо Вас від необхідності відвідувати різних фахівців і клініки, вживати велику кількість не потрібних медикаментів за допомогою комплексного підходу і спеціальних занять на пристрої «Кипарис» за спеціально розробленою методикою Академіка МАТН В. П. Пекура. Комплекс правильних рухів, що складають метод «Самозахист організму», дозволить вже після першого заняття відчути зниження больових відчуттів, а пройшовши повний курс відновлення, – забути про своєму захворюванні.

logo