Оберіть мову: Eng
Позняки
м. Київ, ТЦ "Паралель" вул. Мишуги 6, мінус перший поверх

+38 098 924 39 30
+38 095 327 50 50
+38 044 206 95 84

Графік роботи:

Пн.-Пт. 09:00-20:30
Сб.-Вс. 09:00-15:00

Замовити дзвінок

График работы:

График работы:

Пн.-Пт. 08:00-21:30
Сб.-Вс. 09:30-19:00

Заказать звонок

График работы:

Оніміння пальців рук

Проблема оніміння пальців рук

Найчастіше оніміння пальців рук виникає раптово. По початку, це поодинокі поодинокі випадки, які не звертають на себе увагу. Але з часом такі напади можуть почастішати, тоді це повинно послужити приводом для візиту до лікаря.

Іноді оніміння пальців супроводжується не менш приємними відчуттями: запамороченням, аж до втрати свідомості, головним болем. У таких ситуаціях звернутися за медичною допомогою слід негайно.

У центрі лікування хребта «Кипарис» ви зможете пройти повний курс обстеження під контролем кращих фахівців та отримати відповідне лікування.

Чому німіють пальці на руках?

Причин оніміння або болісного поколювання в пальцях верхніх кінцівок може бути кілька:

 • У зв’язку з остеохондрозом шийного відділу хребта нервові закінчення, які відгалужуються від основного нервового стовбура, пережимаються деформованими хребцями і їх сочленениями. Ті, як правило, поїдені узурами або остеофітами внаслідок неправильного харчування, нерегулярних і нерівномірних фізичних навантажень, порушення постави та ін. Також можливе формування міжхребцевої грижі, при якій, як і у випадку в остеохондрозом, виникає здавлення нервових закінчень і порушення іннервації кінцівки.
 • При тривалому неправильному положенні голови та шийно-плечового відділу виникає надмірне напруження м’язових волокон. Вони спазмуються, набрякають і тим самим викликати здавлювання нервових закінчень проходять в руку. Зверніть увагу на положення тіла і особливо голови в момент виникнення відчуття оніміння пальців. Можливо, ви просто незручно сидите або спите.
 • Відчуття оніміння пальців буває по причині не тільки порушення іннервації, але і внаслідок зниження кровообігу. У таких випадках проблему шукають в серцево-судинній системі. Це можуть бути закупорки судин бляшками, погіршення стану стінок судин, зниження їх еластичності, зниження артеріального тиску та ін
 • В змозі сильного стресу організм може відреагувати короткочасним онімінням кінцівок. У такому разі достатньо повноцінно відпочити і відновити життєві сили, щоб неприємне поколювання зникло.

Діагностичні методи при онімінні пальця руки

Як стає зрозуміло з попереднього розділу, причин виникнення оніміння пальців може бути багато. І тільки фахівець допоможе вам встановити справжню. Не займайтеся самолікуванням. Перед вживанням будь-якого препарату або процедури потрібна обов’язкова консультація лікаря. У клініці «Кипарис» є все необхідне для проведення повного курсу діагностики. Тому, звертаючись до нас за допомогою в лікуванні оніміння пальців рук, будьте впевнені, що ми зробимо все можливе і не можливе для вашого здоров’я!

Для діагностики при немеющих кінцівках, як правило, потрібно пройти:

 • Рентгенографію хребта у шийному відділі. Знімки повинні бути в кількох проекціях відразу, що б оцінити кривизну, наявність зсувів, деформацію та ін. При цьому стає ясно, в якому саме місці пережимаються нерви або судини.
 • Доплерографію судин хребта і шиї. Це дасть саму чітку картину про прохідності головних кровоносних магістралей і їх розгалужень.
 • Электроэнцефалогрфию або ехоенцефалографія.
 • Магнітно-резонансну ангіографію, при якій для лікаря стане ясна картина кровонаповнення судинної сітки головного мозку.
 • Магнітно-резонансне сканування хребетного стовпа і головного мозку.

Після виключення проблем з боку нервової системи та кісткового апарату, приступають до дослідження серцево-судинної системи. Зокрема, вам можуть призначити ЕКГ. У будь-якому випадку підхід до діагностики причин оніміння пальців рук повинен бути комплексним і повноцінним, для того що б остаточний діагноз був підкріплений фактами, а лікування дало результат.

Заходи по лікуванню і профілактиці оніміння пальців на руці

В якості терапії у центрі лікування хребта «Кипарис» вам можуть запропонувати:

 • Лікувальну фізкультуру або гімнастику. Нормовані фізичні навантаження або помірні стрейчинг-програми для певних груп м’язів під контролем фахівців дозволять відновити їх тонус, еластичність сухожиль, гнучкість суглобів.
 • Фізіотерапевтичні процедури. Завдяки різними методиками і техніками вдається активізувати і посилити обмінні і регенеративні процеси в тканинах, підвищити загальний тонус м’язів, імунітет, розслабити нервову систему, стомлену запальним процесом.

Всі лікувальні заходи проводяться під суворим контролем фахівців-медиків. Ми несемо відповідальність не тільки за результат, але і за якість обслуговування, комфорт для наших пацієнтів. Тому що нам важливо, щоб ви були здорові до кінчиків пальців!

logo