Оберіть мову: Eng
Позняки
м. Київ, ТЦ "Паралель" вул. Мишуги 6, мінус перший поверх

+38 098 924 39 30
+38 095 327 50 50
+38 044 206 95 84

Графік роботи:

Пн.-Пт. 09:00-20:30
Сб.-Вс. 09:00-15:00

Замовити дзвінок

График работы:

График работы:

Пн.-Пт. 08:00-21:30
Сб.-Вс. 09:30-19:00

Заказать звонок

График работы:

Міофасциальний синдром лікування в Києві, симптоми.

Міофасциальний синдром – це порушення функцій якого-небудь м’яза у зв’язку з її надмірним перевантаженням, що проявляється локальним спазмом м’язів, наявністю хворобливих м’язових ущільнень або тригерних точок. За оцінкою фахівців поширеність м’язової болі в спині і кінцівок охоплює 64% світового населення. Основну групу ризику складають люди середнього віку 30-55 років.

Ознаки міофасціального синдрому

Клінічна картина міофасціального синдрому полягає у виникненні спазму м’язів, присутності локальних болючих ущільнень м’язів, наявності зон відображеної болю і зменшення можливості руху ураженої м’язи. Характер болю не залежить від зміни положення тіла, спостерігається і в стані спокою і при русі. В зоні відображеної болю проявляються ті ж вегетативні прояви у вигляді пітливості або зміни кольору шкіри.

При стимуляції ділянок ущільнення виникає місцевий судомний відповідь з характерним посиленням болю.

Поряд з активними тригерними точками зустрічаються латентні, при пальпації яких не виникає відчуття хворобливості. Проте активність цих точок може бути спричинена фізичним навантаженням, переохолодженням, стресом.

Вегетотивнососудистые порушення при міофасциальний дисфункції проявляються у вигляді тахікардії, головного болю напруги і кардиалгического синдрому. Диссомнические порушення дають розлади засинання та короткий за часом сон.

Симптоми міофасціального синдрому

міофасциальний больовий синдром лікування

 • Біль у спині за рахунок подразнення тригерних зон в м’язах, прилеглих до хребта.
 • Біль у верхніх кінцівках, відбита від тригерних точок підлопаткових м’язи.
 • Головний біль, викликана напругою м’язів шиї.
 • Біль, викликана роздратуванням тригерних точок в сідничних м’язах.
 • Біль при пальпації тригерних зон, що знаходяться в м’язах і м’язово-сухожильних переходах.

Причини міофасціального синдрому

 • Остеохондроз. Рефлекторний спазм м’язів виникає у відповідь на роздратування иннервирующей структури хребта.
 • Перевантаження нетренованих м’язів. Слабкий м’язовий корсет, властивий людям розумової праці, не витримує активну фізичну навантаження.
 • Забій м’язів надовго активізує тригери.
 • Переохолодження м’язів. Найпоширеніший фактор, зазвичай поєднується з перевантаженням м’язів.
 • Психоемоційний фактор. Хронічний стрес сприяє постійному напрузі і спазму м’язів.
 • Тривала іммобілізація м’язів. Тривале перебування в одній позі, здавлювання м’язів тугим ременем, одягом або корсетом активізує тригерні точки.
 • Аномалії розвитку. Плоскостопість, різна довжина ніг вимагають постійного участі в русі багатьох м’язових груп, що тягне за собою їх напруга.

Профілактика та лікування міофасціального синдрому

Виникнення міофасціального больового синдрому вимагає негайного лікування, так як в спазмированной м’язі розвивається порушення обміну речовин і кисневе голодування. Важливим моментом є усунення захворювань, що провокують це патологічний стан. В основному – це остеохондроз, артрози хребта.

Наш центр здоров’я спини «Кипарис» починає лікування міофасціального синдрому з встановлення точної причини захворювання за допомогою сучасного методу діагностики – магнітно – резонансної томографії.

Базисне лікування проходить в щадному режимі на унікальному тренажері “Кипарис” під контролем реабілітолога. З перших же занять знижується або зникає больовий синдром і гіпертонус м’язів спини. Після проходження повного курсу лікування відбувається зміцнення глибоких м’язів спини, кінцівок і черевного преса. Дана унікальна методика “Самозахист організму” на тренажері “Кипарис” застосовується і в якості профілактики цього і багатьох інших захворювань спини.

logo