Оберіть мову: Eng
Позняки
м. Київ, ТЦ "Паралель" вул. Мишуги 6, мінус перший поверх

+38 098 924 39 30
+38 095 327 50 50
+38 044 206 95 84

Графік роботи:

Пн.-Пт. 09:00-20:30
Сб.-Вс. 09:00-15:00

Замовити дзвінок

График работы:

График работы:

Пн.-Пт. 08:00-21:30
Сб.-Вс. 09:30-19:00

Заказать звонок

График работы:

Протрузії міжхребцевих дисків поперекового відділу: лікування, симптоми, профілактика

 • Знімаємо біль за 1-2 сеансу лікування
 • Призначаємо індивідуальний курс лікування
 • Лікуємо протрузию диска без операції

Що таке протрузії міжхребцевих дисків поперекового відділу хребта?

Протрузія поперекового відділу хребта – найбільш часта форма руйнування міжхребцевого диска, що виникає на певній стадії розвитку остеохондрозу, внаслідок дегенеративно-дистрофічного руйнування хребців.

Структура міжхребцевих дисків, під впливом різних негативних факторів, піддається дегідратації, тобто зневоднення. У цьому процесі беруть участь глибокі м’язи, що прилягають до хребта, які атрофуються внаслідок гіподинамії. Всім відомо, що сучасна людина стала менше рухатися і виконувати весь спектр рухів, який сприяв правильному розвитку цих м’язів та підтриманню їх у належному тонусі. Атрофовані м’язи вже не в змозі забезпечити нормальний кровообіг і живлення тканин, що формують хребтовий стовп. Внаслідок цього зменшується пружність міжхребцевих дисків, знижується їх висота, фіброзних кілець утворюються тріщини. При цьому кільце не розривається, вона стоншується, паралельно погіршується фіксація хребців між собою. Через зниження амортизаційних функцій міжхребцевих дисків і оточуючих глибоких м’язів, нестабільності в ураженому руховому сегменті хребта виникає випинання вмісту диска за межі хребців.

Ці процеси можуть протікати непомітно поки, за порушення відтоку крові і формування набряку, не відбудеться здавлення прилеглих нервів, що і призводить до появи симптомів:

 • Хронічні локальні болі в спині найчастіше протрузії шийного відділу або протрузії поперекового відділу)
 • Болі з іррадіацією або мігруючі болі
 • Попереково-крижовий радикуліт (при локалізації протрузії в поперековому відділі хребта)
 • Слабкість в м’язах
 • Відчуття оніміння або поколювання в ногах і руках
 • Відчуття печіння (у вигляді розлитого тепла або точкове відчуття тепла)
 • Скутість
 • Втрата еластичності і мобільності

лікування протрузії диска

Протрузії міжхребцевих дисків і їхнє лікування

Лікування протрузії міжхребцевих дисків позввоночника може бути як консервативним, так і оперативним. В даний час перевага віддається консервативним методам.

Протрузія поперекового відділу хребта – це ускладнена форма остеохондрозу хребта, тому, щоб не допустити таких серйозних ускладнень, необхідно при перших больових відчуттях або навіть дискомфорті в поперековому відділі спини звернутися до лікаря. Адже всім відомо, що захворювання легше запобігти, ніж його лікувати.

У спеціалізованому центрі здоров’я спини «Кипарис» лікування протрузій дисків хребта в Києві традиційно користується великим попитом у жителів української столиці, які, на жаль, особисто відчули неприємні, дискомфортні, а інший раз і больові відчуття в спині. Примітно, що ця недуга є одним з найпоширеніших серед різних дегенеративних уражень хребта, що призводять до появи больових відчуттів в спині. Лікування протрузій хребта однаково затребуване у всіх вікових категорій – як у дорослих, так і у дітей. Тому помилково вважати, що ця проблема «світить» лише старшому поколінню.

Фахівці нашого центру проведуть ретельне обстеження пацієнта, виявлять причини захворювання і запропонують Вам індивідуальний курс вправ за методикою академіка МАТН Пекура Володимира Петровича «Самозахист організму» на спеціальному пристрої Кипарис. Ця методика дозволяє створити умови для відновлення втрачених функцій хребта шляхом послідовного розслаблення спазмованих м’язів, їх стабілізації та зміцнення. В результаті поліпшення кровообігу в зоні ураження відбувається поступове розсмоктування набряку і відновлення хрящових тканин.

logo