Оберіть мову: Eng
Позняки
м. Київ, ТЦ "Паралель" вул. Мишуги 6, мінус перший поверх

+38 098 924 39 30
+38 095 327 50 50
+38 044 206 95 84

Графік роботи:

Пн.-Пт. 09:00-20:30
Сб.-Вс. 09:00-15:00

Замовити дзвінок

График работы:

График работы:

Пн.-Пт. 08:00-21:30
Сб.-Вс. 09:30-19:00

Заказать звонок

График работы:

Лікування грижі шийного відділу хребта в Києві

грижа шийного відділу хребта

Грижа шийного відділу хребта


Це захворювання може починатися з незначних для пацієнта відчуттів дискомфорту в області шиї і нести серйозні ризики для здоров’я. Грижа шийного відділу хребта проявляється різкими раптовими болями, так і протікати практично безсимптомно, що ускладнює точну діагностику захворювання.

Міжхребцева грижа шийного відділу – причини виникнення

дане захворювання Виникає поступово, в результаті дегенеративних змін міжхребцевих дисків – волокна фіброзного кільця поступово заміщуються рубцевою тканиною. Так як рубцева тканина позбавлена міцності і еластичності, фіброзне кільце поступово втрачає свої початкові властивості, що веде до ослаблення міжхребцевого диска, підвищення внутрішнього тиску, розриву фіброзного кільця і виникнення грижі шийного відділу хребта.

Це захворювання таїть у собі величезну небезпеку для пацієнта, так як в даному відділі хребта сконцентрована велика кількість нервових каналів, що відповідають за роботу всіх систем організму.

Грижа шийного хребця може передавити одну з артерій і порушити мозковий кровообіг, що може призвести до виникнення інсульту. Крім цього, вчасно не виявлена проблема призводить до виникнення шийного радикуліту, захворювання, що важко піддається лікуванню.

Грижа шийного хребця – основні симптоми

Будь-яке порушення в цьому відділі хребта позначається на всіх життєво важливих системах організму людини. Про виникнення грижі шийного відділу хребта можуть свідчити наступні прояви:

 • больовий синдром в області поразки з іррадіацією в лопатку і верхню кінцівку, що посилюється при поворотах і нахилах голови;
 • періодично виникає м’язова слабкість плечового пояса – дельтоподібного, трицепса і біцепса, м’язів кисті;
 • м’язові спазми плечового поясу, що супроводжуються онімінням і поколюванням всієї верхньої кінцівки;
 • порушення чутливості в пальцях;
 • запаморочення і головний біль, перепади артеріального тиску;
 • нестабільність нервової системи.

Прояви хвороби можуть відрізнятися, і залежать від локалізації вогнища ураження. Найчастіше виникають проблеми в шийному відділі в області зони шостого і сьомого зчленування між хребцями. Патологія проявляється різкою несподіваною болем, що пронизує характеру.

Різко виражені слабкість м’язів і парестезія, може спостерігатися зниження рефлексів сухожиль. У деяких випадках відзначається м’язовий спазм плечового пояса з утрудненням рухливості шиї і верхніх кінцівок.

Основні фактори ризику, що призводять до грижі шийного відділу хребта

До причин захворювання можна віднести:

 • спадкову схильність порушенням будови хребта;
 • низький фізичний розвиток, що приводить до слабості м’язового корсета;
 • зміни організму, пов’язані з віком пацієнта, які ведуть до ослаблення захисних функцій і виникнення грижі;
 • шкідливі звички, зайва вага, прискорюють процес старіння, травми хребта, підвищені фізичні навантаження;
 • інфекційні захворювання, неправильна постава, остеохондроз.

У разі виникнення різких болів у шийному відділі, до приїзду лікаря слід забезпечити хворому повний спокій, виключити будь-які фізичні навантаження. Щоб зняти больовий синдром, можна прийняти знеболюючі препарати – диклофенак, немесил, ібупрофен.

Грижа шийного хребця – точна діагностика захворювання

Визначити на якій стадії знаходиться захворювання і правильно призначити лікування допоможе точна діагностика, яка включає декілька ефективних методів.

 1. Найбільш точне уявлення про хвороби можна отримати з допомогою магнітно-резонансної терапії. У цьому випадку лікарю доступна повна картина стану патології, що значно полегшує визначення вогнища захворювання.
 2. Одним із часто застосовуваних методів діагностики з використанням рентген-апарат є миелограмма, коли знімок робиться з введенням спинний мозок контрастної речовини. При цьому, область поразки виділяється на знімку світлим тоном, на тлі якого можна чітко розрізнити розміри грижі.
 3. Як правило, для підтвердження результатів мієлограми призначають комп’ютерну томографію, за допомогою якої можна отримати двомірне зображення вогнища ураження.
 4. Для визначення ураження нерва використовується такий вид обстеження, як електроміографія, яка показує швидкість нервового проведення.
 5. Обстеження за допомогою рентгенографії застосовується для з’ясування ступеня звуження щілин і артритних змін у структурі хребця.

Грижа шийного відділу хребта лікування захворювання

На основі проведених досліджень обирається той метод, який буде використовуватися в velichenkoкожному конкретному випадку. Але, крім звичних консервативних методів, існують альтернативні способи, які дозволяють здійснювати лікування грижі шийного відділу хребта без застосування медикаментів і оперативного втручання.

До такого ефективного методу можна віднести розроблений унікальний комплекс занять з використанням лікувально-профілактичного комплексу «Кипарис».

В основі методу – повільні рухи при повному розслабленні, надають сильне оздоровчу дію на загальний стан організму, активізуючи природну здатність хребта до самовідновлення.

За допомогою даної методики можна позбутися наслідків і першопричини захворювання, знижує ймовірність рецидиву.

Позитивний лікувальний ефект досягається за рахунок активного насичення поживними речовинами міжхребцевих дисків, поліпшення обміну речовин і кровообігу, знімаються запальні процеси і набряклість м’яких тканин околопозвоночной області.

Таке лікування усуває відчуття дискомфорту і знімають больовий сидром, при повторенні курсу, спостерігається помітне зменшення грижі, а також поступово відновлюються функції шийного відділу.

Якщо консервативне лікування не дало потрібного ефекту вдаються до хірургічного втручання. Методика вибирається в залежності від складності захворювання, основна мета хірургічного лікування – декомпресія пошкодженого нервового корінця.

Профілактика грижі шийного відділу хребта

До профілактичних методів захворювання можна віднести регулярні заняття фізичними вправами, сприяють зміцненню м’язового корсета, активний спосіб життя і здорове харчування. Важливу роль в успішному результаті відіграє своєчасне виявлення проблеми і правильно обрані методи лікування.

logo