Оберіть мову: Eng
Позняки
м. Київ, ТЦ "Паралель" вул. Мишуги 6, мінус перший поверх

+38 098 924 39 30
+38 095 327 50 50
+38 044 206 95 84

Графік роботи:

Пн.-Пт. 09:00-20:30
Сб.-Вс. 09:00-15:00

Замовити дзвінок

График работы:

График работы:

Пн.-Пт. 08:00-21:30
Сб.-Вс. 09:30-19:00

Заказать звонок

График работы:

Болі в попереку

 • Знімаємо біль в попереку за 1-2 заняття
 • Діагностуємо причину болю в попереку
 • Лікуємо без операції

Біль в попереку: причини і діагностика

Зараз не так вже й просто відшукати працездатної людини, яка б ніколи відчував дискомфорту, а то і болі в області попереку. Представники обох статей, різних вікових категорій і сфер діяльності, які страждають проблемами з хребтом, останнім часом все частіше скаржаться і на болі в попереку.

Є безліч причин, що провокують виникнення больових відчуттів, але тільки професіонал здатний встановити істинний джерело проблеми. Якщо і вам потрібна консультація, а разом з тим і допомога спеціаліста, звертайтеся в центр здоров’я «Кипарис», розташований в місті Києві.

Болі в попереку: класифікація та синдроми

В даний час медицина виробляє два ключових синдрому болю в попереку – первинний і вторинний. Зміни на м’язовому і скелетному рівні зараховують до синдрому первинного типу. До найбільш значущих змін відносяться дегенеративні і дистрофічні процеси. Зараховують до них і остеохондроз зі спондилоартрозом.

Остеохондроз, будучи дистрофічної хворобою, що вражає тканини хрящів та кісток. У разі нього біль в області попереку супроводжуються руйнівними процесами в дисках і хребцях, які до них прилягають. Крім цього, починається розвиток спондильозу.

Така різновид остеоартрозу, як спондилоартроз, вражає суглоби між хребцями. На останніх лежить відповідальність за рух хребта. При спондилоартрозі також можливе ураження синовіальних суглобів.

Вторинний синдром болю в попереку є куди більш різноплановим по частині причин виникнення:

 • Сколіоз;
 • Захворювання зростання;
 • Переломи хребців спини;
 • Інфекційно-запальні процеси (синдром Рейтера, ревматоїдний артрит);
 • Виникнення метастаз і пухлин у спинному мозку і хребцях;
 • Захворюванні шлунково-кишкового тракту;
 • Інсультні стану: порушують процес постачання кров’ю спинного мозку;
 • Інфекційні хвороби (абсцес, туберкульоз, бруцельоз): вражають диски і хребці.

Нерідко вторинні причини, при яких болить поперек, є відображеними. Це можливо при багатьох захворюваннях органів малого тазу, наприклад, при ниркових коліках. Зараховують до них і гонорею, хламідіоз, уреаплазмоз, трихомоніаз, андексит, а також ряд інших венеричних захворювань.

Переміщені болі в спині теж відносять до вторинного синдрому. Больові імпульси передаються до попереку від інших органів. Найчастіше, ці органи знаходяться значно глибше. У їх числі нирки, підшлункова залоза, органи тазової області, товста кишка. Можливим джерелом переміщених болів можуть послужити і пухлини під очеревиною.

Чому болить поперек: причини і важливість лікування

Більшість людей навіть не здогадуються про те, що слід робити при болях в поясниці, і це цілком природно. Однак, в даному випадку не менш важливо розуміти, що точно не слід робити. Першим ділом – забудьте про самолікуванні, другим – довірте здоров’я спини фахівця. Не повторюйте помилок багатьох чоловіків і жінок, безконтрольно приймають знеболюючі, це лише нашкодить організму.

Правильно діагностувати причину болю, як і встановити захворювання, може лише висококваліфікований фахівець. У центрі здоров’я «Кипарис» у Києві працюють тільки такі співробітники. Біль в попереку, причини якої найчастіше пов’язані безпосередньо з хребтом, класифікується наступним чином:

 • Люмбаго – гостра біль. Виникає через перенавантаження та/або переохолодження;
 • Люмбалгія – ниючий біль. Має хронічний характер. Найчастіше проявляється при тривалому перебуванні в положенні сидячи;
 • Люмбоішіалгія – одна з ознак міжхребцевої грижі. Проявляється у вигляді гострого болю з можливими больовими відображеннями в ногу.

У числі причин, здатних спровокувати болі в хребті, наступні фактори;

 • Надмірне напруження м’язів;
 • Малорухливий спосіб життя;
 • Нерозвинені зв’язки і м’язи;
 • Зайва вага;
 • Викривлення хребта;
 • Нестача вітамінів і мінералів, неправильне, незбалансоване харчування;
 • Період постменопаузи.

Перед тим, як визначитися, що слід робити, коли виникає біль в області попереку, обов’язково потрібно пройти консультацію у фахівця. Звертаючись в центр здоров’я спини «Кипарис», ви гарантуєте собі огляд належного рівня, який буде ґрунтуватися на результатах детального обстеження хребта. Кваліфіковані фахівці нашого центру не тільки виявлять причину болю в попереку, але і складуть детальну програму відновлення, пройшовши яку ви забудете про те, як це, коли болить поперек.

Зі свого боку ми гарантуємо комплексний, індивідуальний підхід до кожного клієнта. Профілактика і діагностика болю в спині – пріоритетний напрям нашої діяльності. Також в нашому реабілітаційному центрі можна діагностувати причини хвороб хребта, пройти лікування та профілактику.

Унікальний комплексний тренажер «Кипарис» допоможе позбутися від причин і хвороб, з-за яких болить поперек. Причини, по яким слід звернутися в наш центр, цілком очевидні. Якісне та результативне, комплексне лікування цілком можливо і без операцій, навіть без медикаментів.

logo