Оберіть мову: Eng
Позняки
м. Київ, ТЦ "Паралель" вул. Мишуги 6, мінус перший поверх

+38 098 924 39 30
+38 095 327 50 50
+38 044 206 95 84

Графік роботи:

Пн.-Пт. 09:00-20:30
Сб.-Вс. 09:00-15:00

Замовити дзвінок

График работы:

График работы:

Пн.-Пт. 08:00-21:30
Сб.-Вс. 09:30-19:00

Заказать звонок

График работы:

Оніміння рук

 • Діагностуємо причину оніміння рук
 • Професійна консультація
 • Лікуємо без операцій

Чому німіють руки?

Найпростіше пояснення оніміння рук – це тривале здавлювання живлять наші руки кровоносних судин. Однак, це нерідко зустрічається явище може бути симптомом, що сигналізує про патологічних станах. Занепокоєння мають викликати систематичні прояви, які до того ж супроводжуються низкою інших розладів.

Фахівці центру здоров’я спини «Кипарис» часто стикаються з синдромом порушення трофіки верхніх кінцівок. У ряді випадків такі стани потребують надання термінової дієвої допомоги. Супутня симптоматика при цьому також закликає до застосування відповідних лікувально-відновлювальних процедур.

Якщо ви зіткнулися з симптомом оніміння рук, то запис до кваліфікованого вузького спеціаліста вертеброневрологу дозволить отримати своєчасну лікарську допомогу в необхідному обсязі.

Які реальні причини оніміння рук

Перерахуємо головні фактори, що призводять до оніміння та зниження чутливості рук:

 • Кисневе голодування тканин з-за механічної компресії (стискання) основних кровоносних судин рук. Це може відбуватися через неправильного положення тіла. Небезпека криється в тому, що при тривалому здавленні судин можуть початися незворотні порушення, аж до некрозу.
 • Люди, що за родом діяльності змушені багато і часто рухати кистями рук, а це водії, художники, музиканти, диригенти, верстатники, схильні до ризику розвитку тунельного синдрому. Здавлення серединного нерва в побутових умовах часто відбувається у людей, які багато часу проводять біля комп’ютера з незручно розташованої «мишею».
 • найнебезпечніша ситуація, коли оніміння кінцівок є наслідком остеохондрозу шийного відділу хребта. Відповідальний за іннервацію верхніх кінцівок корінець спинномозкового нерва може викликати оніміння руки. При остеохондрозі піддаються компресії також судинні канали.
 • Ще одна патологія, що викликає оніміння, хвороба Рейно. При ній порушується регуляція відповідальних за кровопостачання рук дрібних артеріальних судин. Захворювання проявляється в тривалих спазмах кровоносних судин, при цьому з’являється відчуття холоду або оніміння в кінцівках.

У результаті отримуємо, що оніміння рук взаємопов’язане з патологічним впливом на нервово-судинні утворення верхніх кінцівок, що веде до проблем харчування клітин тканин.

Німіють руки? Пора на діагностику

Виявлення першопричин виникнення оніміння – першочергове завдання фахівця при обстеженні звернулася за допомогою пацієнта. В першу чергу виключаються моменти побутового або професійного характеру, здатні призвести до виникнення тунельного синдрому. Також лікарю необхідно виключити регулярну механічну компресію артеріальних судин.

У хвороби Рейно своя специфічна симптоматика. По-перше, вона має спадкову схильність, по-друге, хвороба поширюється на обидві руки.

Сухість і блідість шкірних покривів може супроводжуватися онімінням і відчуттям холоду. У період розслаблення судин, навпаки, відбувається набряк кистей, синюшність може змінюватися почервонінням.

Пошук ознак вказують на остеохондроз шийного відділу – першочергове завдання при обстеженні. Дослідження з допомогою ЯМР і рентгена допомагають отримати об’єктивні і вичерпні дані. Характерні риси остеохондрозу, які можуть простежуватися, це:

 • кісткові розростання в шийному відділі;
 • зниження між шийними хребцями висоти міжхребцевого диска;
 • виявлення міжхребцевої грижі або протрузії.

Помітили систематичне оніміння руки. Причини виявили. Яке лікування?

Точкове вплив, що дозволяє відновлювати процеси нормального живлення клітин тканин, є ефективною методикою лікування.

Які це способи:

 • Активувати кровообіг в периферичних зонах і поліпшити харчування в зоні оніміння кінцівок допомагає фізіотерапія. Після явищ кисневого голодування стимулом до самовідновлення тканин можуть послужити процедури лазеротерапії та ультразвуку, стимулюючий ефект роблять микротоковые процедури. Відновлення за допомогою лікарських препаратів забезпечують фонофорез і електрофорез.
 • Зниженню запального синдрому, також надає тиск на нервово-судинні утворення, надають мануальні техніки і масажі. Вони сприяють зняттю суглобових і м’язових блоків, покращують кровотік в місцях кисневого голодування тканин.

Розробляти і зміцнювати м’язи рук і суглоби, позбавлятися від рухових шаблонів дозволяє лікувальна гімнастика. Внаслідок активних рухів під час лікувальної гімнастики ви ще більше покращуєте циркуляцію крові і сприяєте відновлення трофіки тканин.

Фахівці столичного центру здоров’я спини «Кипарис» рекомендують не ігнорувати такий симптом, як оніміння рук, особливо якщо він виникає систематично і без видимих причин. Таким чином, ви зможете уникнути серйозних патологій або вчасно розпочати ефективне лікування.

logo