Оберіть мову: Eng
Позняки
м. Київ, ТЦ "Паралель" вул. Мишуги 6, мінус перший поверх

+38 098 924 39 30
+38 095 327 50 50
+38 044 206 95 84

Графік роботи:

Пн.-Пт. 09:00-20:30
Сб.-Вс. 09:00-15:00

Замовити дзвінок

График работы:

График работы:

Пн.-Пт. 08:00-21:30
Сб.-Вс. 09:30-19:00

Заказать звонок

График работы:

Зміщення хребців – симптоми, причини виникнення

 • Знімаємо біль за 1-2 заняття в ЦЗС Кипарис
 • Ефективно лікуємо зміщення хребців без операції
 • Повертаємо хребці в нормальне положення

Зміщення хребців (спондилолістез) – симптоми, причини виникнення

Від стану хребта багато в чому залежить загальне самопочуття людини, а також нормальне функціонування всіх його органів. Досить поширена проблема для сучасної людини – зміщення хребців, таїть в собі багато небезпечних моментів. Крім больового синдрому, знижує працездатність, ця патологія чревата серйозними ускладненнями, при несвоєчасному зверненні до фахівця.

Далеко не завжди зміщення хребця супроводжується різкими болями. Досить часто, на початковій стадії, зміщення хребців не проявляється явно вираженими симптомами, що значно ускладнює діагностику і відкладає усунення проблеми. А це, в свою чергу, може призвести до протрузії або грижі, які сприяють звуження спинномозкового каналу і здавлення нервових корінців, що може призвести до порушення функцій багатьох систем організму.

У якому випадку може виникнути зміщення хребців?

Дана проблема виникає внаслідок побутових травм, перенесених хвороб або невдалих оперативних втручань. Механічні дії або патологічні зміни в опорно-руховій системі призводять до складного і неприємного захворювання.

Ось деякі з причин виникнення спондилолістезу:

 • в грудному віці, внаслідок родової травми;
 • при вроджених патологіях кісткових структур;
 • при різких поворотах голови у немовлят;
 • будь-які травми опорно-рухової системи;
 • вікові зміни в суглобах;
 • хронічні захворювання, остеохондроз;
 • перенесені операції на хребті;
 • різкі температурні перепади.

Важка фізична робота, пов’язана з підняттям тягарів, професійний спорт, різні побутові травми, які супроводжуються падінням на спину або автомобільні аварії, можуть викликати зміщення хребців з дуже серйозними наслідками.

Симптоми хвороби, що пов’язані зі зміщенням хребців

Прояв патології залежить від локалізації проблеми, тобто відділу хребта, де відбулося зміщення. Так, наприклад, головний біль, порушення сну, хворобливі відчуття в шиї і вухах, нежить можуть сигналізувати про зміщення хребців шийного відділу. Ці симптоми можуть доповнюватися порушенням пам’яті і хронічною втомою.

Наявність загальної слабкості поряд з болем у грудях і верхніх/нижніх кінцівках, можуть говорити про проблеми з хребцями грудного відділу. болі в попереку, ускладнюються кульгавістю і зміною ходи, втому навіть при нетривалих пішохідних прогулянках – це явні симптоми патології хребців поперекового відділу.

Правильна діагностика хвороби – зміщення хребців

Знаючи симптоматику, яка свідчить про зміщення хребців, при перших же ознаках порушень, слід звертатися до профільного фахівця. Після загального огляду, для уточнення попереднього діагнозу, лікар призначає додаткове обстеження.

Рентген

Це найбільш доступний метод, який може досить точно показати стан хребта, міжхребетних відстаней і суглобів. Обстеження необхідно проводити при підозрі на ушкодження хребта, навіть у несвідомому стані пацієнта.

МРТ ( магнітно-резонансна томографія)

Велике дослідження, що дає уявлення про патологічних процесах, що відбуваються в м’язах, зв’язках, міжхребцевих дисках і спинному мозку. Дана діагностика дозволяє побачити навіть незначні зміни в тканинах хребетного стовпа. Дане дослідження не супроводжується радіаційної навантаженням.

КТ (комп’ютерна томографія)

Докладне дослідження, що дозволяє точно визначити локалізацію вогнища патології, стан кісткових структур хребта при зміщенні хребців, проте він супроводжується радіаційним випромінюванням.

Зміщення хребців – лікування патології

При неускладненому перебігу хвороби можна обійтися консервативними методами лікування:

 • щоденне використання корсета, що підтримує хребет в нормальному положенні;
 • призначення препаратів, що знімають біль і запальний процес;
 • помірні фізичні навантаження, що включають спеціальні вправи;
 • фізіотерапевтичні процедури і мануальна терапія.

Якщо консервативне лікування не дає бажаного результату, після повторного обстеження, може бути призначено оперативне втручання. У будь-якому випадку, при перших же ознаках дискомфорту або больових відчуттів в хребті слід звертатися до лікаря. Своєчасно проведене обстеження, виявлення вогнища та причини захворювання, призначення лікування з урахуванням індивідуальних особливостей кожного пацієнта, допоможе вам уникнути ускладнень і усунути причину без негативних наслідків для організму.

logo