Оберіть мову: Eng
Позняки
м. Київ, ТЦ "Паралель" вул. Мишуги 6, мінус перший поверх

+38 098 924 39 30
+38 095 327 50 50
+38 044 206 95 84

Графік роботи:

Пн.-Пт. 09:00-20:30
Сб.-Вс. 09:00-15:00

Замовити дзвінок

График работы:

График работы:

Пн.-Пт. 08:00-21:30
Сб.-Вс. 09:30-19:00

Заказать звонок

График работы:

Синдром хронічної втоми лікування в Києві, симптоми, профілактика

За кар’єрні успіхи і матеріальний достаток сучасна людина змушений розплачуватися своїм здоров’ям. Синдром хронічної втоми – відносно нове захворювання, що вражає переважно населення розвинених країн. У першій половині 20 століття лікарі і знати про нього не знали. Вперше такий діагноз був поставлений лише у 80 роках, хоча передбачається, що випадки цього захворювання зустрічалися і раніше.

На сьогоднішній день синдромом страждає чималий відсоток населення. У середньому це 10 хворих на сто тисяч населення. Синдром хронічної втоми – не що інше як розплата за шалений ритм життя і блага цивілізації. Однак достеменно причини виникнення захворювання поки невідомі. Лікарі припускають, що хвороба можуть викликати віруси.

Симптоми синдрому хронічної втоми

  • підвищена стомлюваність, погана витривалість;
  • проблеми з концентрацією і короткочасної пам’яті;
  • грипоподібні симптоми , такі як біль у суглобах і м’язах, біль у горлі і головний біль, запалені лімфатичні вузли;
  • поганий сон;
  • фізичне нездужання, слабкість;
  • порушення зору;
  • депресія , дратівливість , неспокій , напади паніки , перепади настрою;
  • чутливість до спеки та / або холоду;
  • роздратування кишечника;
  • гінекологічні проблеми , включаючи ПМС і ендометріоз.

Зазвичай все починається з інфекційного захворювання, наприклад з банальної застуди. Гострий період проходить, але протягом наступних декількох тижнів може зберігатися слабкість, головні болі. Причому стан не поліпшується навіть після гарного відпочинку або сну. Людина стає апатичною, розсіяним, погіршується пам’ять, концентрація уваги, може з’явитися підвищена нервова збудливість, дратівливість, розлади сну, знижується розумова активність. Хворий погано переносить раніше звичні фізичні навантаження.

Якщо подібні симптоми не проходять більше півроку – це привід звернутися до лікаря. Крім перерахованих вище симптомів є і додаткові критерії, на підставі яких лікар може поставити діагноз “синдром хронічної втоми”. Це – стійке підвищення температури тіла при відсутності яких-небудь захворювань, фарингіт, збільшення лімфовузлів, м’язові болі, ломота в суглобах. При цьому відсутні об’єктивні причини такого стану – хворий не страждає від інфекційних захворювань, хвороб ендокринної системи, пухлин тощо. Для цього проводиться комплексна діагностика всього організму і тільки після цього лікар може поставити діагноз. Вважається, що хвороба частіше вражає жінок у віці від 25 до 40 років, хоча захворіти може і дитина, і підліток, і дорослий чоловік.

Лікування синдрому хронічної втоми

Комплексний підхід — запорука успіху при лікуванні синдрому хронічної втоми. Насамперед потрібно знизити психофізичну навантаження, мінімум на 20 відсотків. Пацієнту призначаються сеанси психотерапії, аутотренінг. Людина, що страждає синдромом хронічної втоми, особливо ретельно повинен стежити за режимом дня. Корисні будуть прогулянки на свіжому повітрі, контрастний душ, помірні фізичні навантаження. Пацієнт також повинен стежити за харчуванням. Не рекомендується алкоголь, велика кількість кави і цукру. Натомість лікарі радять вживати побільше рідини. Але, звичайно, не обійтися і без фізичних процедур. Фахівці центру здоров’я спини «Кипарис», навчать планувати день, щоб використовувати час з користю для себе, допоможуть скласти режим роботи і відпочинку, дадуть рекомендації по харчуванню. Заняття на тренажері «Кипарис» допоможуть Вам розслабитися, відновити емоційний і психічний стан, врівноважать сон, підвищать стресостійкість, а найголовніше, зроблять Вас більш впевненими в завтрашньому дні і підвищать працездатність.

logo