Оберіть мову: Eng
Позняки
м. Київ, ТЦ "Паралель" вул. Мишуги 6, мінус перший поверх

+38 098 924 39 30
+38 095 327 50 50
+38 044 206 95 84

Графік роботи:

Пн.-Пт. 09:00-20:30
Сб.-Вс. 09:00-15:00

Замовити дзвінок

График работы:

График работы:

Пн.-Пт. 08:00-21:30
Сб.-Вс. 09:30-19:00

Заказать звонок

График работы:

Синдром хребетної артерії лікування в Києві, симптоми, діагностика

Однією з причин порушення кровопостачання головного мозку є синдром хребетної артерії. Це патологічний стан являє собою здавлення або спазм артерії, що проходить крізь отвори шийних хребців і проникаючою в задню черепну ямку через великий потиличний отвір. В результаті зменшення просвіту судини і зниження кровотоку настає тимчасова дисфункція або стійке ураження зони головного мозку.

Причини виникнення синдрому хребетної артерії

Хребетна артерія являє собою парні судини, які беруть початок від підключичної артерії, що проходять через шийні хребці і в порожнині черепа об’єднуються у велику артерію, іменовану базилярній. На своєму шляху артерія контактує з хребетними структурами і м’якими тканинами, прилеглими до них, що обумовлює різні механізми розвитку даної патології.

Вертеброгенні синдром хребетної артерії розвивається внаслідок дегенеративно-дистрофічних змін хребта (міжхребцева грижа, остеохондроз, артроз дрібних суглобів), дисплазії сполучної тканини, сколіозу, посттравматичної нестабільності і вроджених аномалій шийного відділу.

Невертеброгенный синдром обумовлений вродженою патологією ходу або будови судин, а також атеросклеротичними змінами в них.

Додаткові негативні фактори – різкі нахили і повороти голови на тлі розвитку захворювання.

Синдром хребетної артерії – симптоми:

синдром хребетної артерії

  • Головний біль. Одностороння, з поширенням від потилиці до області тімені, скроні або надбровья, частіше пекучого або пульсуючого характеру.
  • Повороти голови посилюють біль і супроводжуються хрустким звуком. Болючість шкіри відчувається навіть при легких дотиках до голови.
  • Втрата свідомості, нудота або блювання. Найчастіше виникають після різких рухів голови.
  • Порушення зорової функції. Раптовий гострий біль в очах, відчуття присутності пелени, туману, «піску», зниження гостроти зору.
  • Слухові і вестибулярні зміни. Запаморочення, короткочасне зниження слуху і минущий шум у вухах.
  • Вегетативні розлади. Короткочасні відчуття ознобу, жару, голоду і спраги.
  • Серцево – судинні порушення. Можливі напади стенокардії, нестабільний артеріальний тиск переважно переходить у гіпертонію.
  • Симптоми, схожі з проявами інсульту в вертебрально-базилярном басейні – сильне запаморочення, блювання, двоїння в очах, невиразна мова, порушення рівноваги.

Ефективний метод лікування синдрому хребетної артерії

Основною метою лікування хворих є усунення причин спазму хребетної артерії і повернення нормального кровопостачання головного мозку. В результаті лікарських спостережень було встановлено, що медикаментозне лікування дає нетривалий ефект і не позбавляє від частих рецидивів, а мануальна терапія може посилити несприятливу ситуацію в хребті.

Центр здоров’я спини «Кипарис» використовує для усунення причин даної патології унікальну методику відновлення втрачених функцій хребта за допомогою запатентованої конструкції. В процесі правильних повільних рухів з участю діафрагмального дихання, насичує організм киснем, відбувається комплексний вплив на весь організм. Для кожного пацієнта індивідуально підбираються щадні вправи, застосування яких усуває больові і дискомфортні відчуття, нормалізує тиск, покращує приплив і відтік крові, стимулює обмін речовин в місцях відкладення солей і формувань наростів в хребтових сегментах. В результаті досягається швидке і довгострокове усунення синдрому хребетної артерії без негативних побічних ефектів.

logo