Оберіть мову: Eng
Позняки
м. Київ, ТЦ "Паралель" вул. Мишуги 6, мінус перший поверх

+38 098 924 39 30
+38 095 327 50 50
+38 044 206 95 84

Графік роботи:

Пн.-Пт. 09:00-20:30
Сб.-Вс. 09:00-15:00

Замовити дзвінок

График работы:

График работы:

Пн.-Пт. 08:00-21:30
Сб.-Вс. 09:30-19:00

Заказать звонок

График работы:

Грудний остеохондроз лікування в Києві

Грудний остеохондроз

Лікування грудного остеохондрозу


Дегенеративно-дистрофічні процеси, що протікають в грудному відділі хребта, безпосередньо в міжхребцевих дисках, є ключовою причиною появи грудного остеохондрозу. У слідстві настільки несприятливих змін в грудному відділі зменшується кількість вологи, що провокує порушення еластичності дисків і їх амортизаційних властивостей. Це не кращим чином позначаються на стані суглобів і зв’язок, і цілком може стати причиною їх руйнування.

Грудний остеохондроз: симптоми і ознаки прояву хвороби

Остеохондроз грудної області, як і будь-яка хвороба, має ряд характерних симптомів. Перше, що може послужити тривожним сигналом – відчутна біль в ребрах. Це може призвести до міжреберної невралгії, віддає больовими відчуттями в боках і черевної області. Біль стає значно сильніше навіть при найменших рухах: кашель, видих, вдих – все це викликає дискомфорт і біль.

Існують також і непрямі ознаки, які можуть слугувати показником остеохондрозу. Багато хто з них безпосередньо не пов’язані з грудним відділом. Серед таких симптомів раптові та/або регулярні проблеми в роботі травного тракту (нудота, блювання, запор, діарея), свербіж, холод, печіння в руках і ногах, оніміння деяких частин тіла, лущення шкіри, ламкість нігтів.

Кожен з кісткових ознак може проявлятися самостійно. Однак, досить часто вони супроводжують основні симптоми хвороби, тим самим допомагаючи правильно діагностувати грудний остеохондроз.

Причини остеохондрозу грудної клітки

остеохондроз Грудного відділу хребта
Існує кілька основних причин виникнення остеохондрозу грудного відділу, в їх числі:

 • Пасивний спосіб життя, мала рухливість;
 • Неправильне харчування;
 • Відсутність рекомендованих фізичних навантажень;
 • Тривале перебування в статичному положенні;
 • Нерівне положення тіла, як при пильнуванні, так і під час сну;
 • Тривале проведення часу в сидячій позі;
 • Вікові зміни.

Чим небезпечний грудний остеохондроз

Таке захворювання, як остеохондроз є вкрай підступним, досить поширеним в наш час серед представників обох статей. Своєчасне звернення до фахівця допоможе лише сповільнити у розвитку остеохондроз грудного відділу хребта. Лікування, яким би кваліфікованим і якісним не було, не принесе повного позбавлення від недуги. Однак, суворе дотримання лікарських приписів може не тільки сповільнити прогресування, але і допомогти увігнати остеохондроз в стадію ремісії.

З чим можна сплутати остеохондроз грудної клітки

Ще одна небезпека остеохондрозу грудного відділу криється в тому, що його симптоми цілком можуть бути прийняті за ознаки скоєно інших захворювань. У числі таких запалення легенів і проблеми сердець. Очевидно, що неправильно поставлений діагноз спричинить за собою неправильне, непотрібне, а то й зовсім шкідливий для пацієнта лікування.

Методи діагностики грудного остеохондрозу

Своєчасна діагностика і правильне обстеження можливі тільки в кваліфікованих медичних установах, де працюють профільні фахівці, які мають не тільки досвід, але і необхідне обладнання в своєму розпорядженні. Одним з таких закладів є центр здоров’я спини «Кипарис». Лікування грудного остеохондрозу – одне з основних напрямків діяльності нашого центру.

Діагностика захворювання здійснюється в кілька етапів. Першим ділом спеціаліст оглядає пацієнта, приділяючи особливу увагу стану хребетного відділу і тонусу м’язів. У багатьох випадках цього може бути достатньо, діагностувати більш складні стану хвороби допоможе магнітно-резонансна томографія, рентгенографія, ультразвукова доплерографія.

Лікування остеохондрозу грудного відділу в Києві

У боротьбі з грудним остеохондрозом найефективнішим засобом є його комплексне лікування. Серед основних призначень виділяють наступні:

 • Протизапальні і знеболюючі препарати;
 • Масаж;
 • Лікувальна фізкультура;
 • Носіння спеціального бандажа.

У центрі здоров’я спини «Кипарис» у Києві використовуються унікальні, перевірені часом методики, які гарантують ефективність і позитивний результат в лікуванні остеохондрозу. Звертаючись в наш центр зараз, вже в найближчому майбутньому ви повернетеся до здорового життя, позбувшись від почуття дискомфорту і болю в грудній клітці, забувши про проблеми і труднощі, так характерних для остеохондрозу.

Профілактика остеохондрозу грудного відділу

Кращою профілактикою грудного остеохондрозу є активний спосіб життя. Саме активність підтримує в тонусі тіло, позбавляючи від надмірної напруги м’язи. Звичайна ранкова зарядка, прогулянки на свіжому повітрі вже здатні зміцнити хребет, запобігши виникненню больових відчуттів і запалень в грудному відділі. Звичайно, робити це необхідно на щоденній основі.

Виключити лікування грудного остеохондрозу, а то й запобігти виникненню такого неприємного захворювання, допоможе оздоровча гімнастика. В ідеалі вона повинна складатися з цілого комплексу дій. У їх числі базові, доступні кожному підтягування на перекладині і вправи в положенні лежачи.

В цілому, рекомендації щодо профілактики грудного остеохондрозу схожі з рекомендаціями для більшості хвороб хребта. Важливо запобігти переохолодження хребта, берегти спину в цілому. По можливості слід виключити надмірні фізичні навантаження, але важливо знаходити час і для фізичної активності.

Навіть при сидячій роботі і тривалому знаходженні в статичній позі, потрібно постаратися якомога частіше її міняти, робити прості вправи, потягатись. Обов’язково потрібно робити хоча б 5-хвилинні перерви на кожні 60-90 хвилин сидячої роботи. Слід встати, трохи пройтися, виконати кілька вправ, розім’ятися.

logo