Оберіть мову: Eng
Позняки
м. Київ, ТЦ "Паралель" вул. Мишуги 6, мінус перший поверх

+38 098 924 39 30
+38 095 327 50 50
+38 044 206 95 84

Графік роботи:

Пн.-Пт. 09:00-20:30
Сб.-Вс. 09:00-15:00

Замовити дзвінок

График работы:

График работы:

Пн.-Пт. 08:00-21:30
Сб.-Вс. 09:30-19:00

Заказать звонок

График работы:

Порушення венозного відтоку крові лікування в Києві, симптоми, профілактика

Мозковий кровообіг протікає за участю судин головного та спинного мозку. Патологічний процес, що викликає порушення венозного відтоку крові, що вказує на ураження поверхневих або глибоких вен мозку, венозних синусів. Морфологічні зміни в тканинах мозку при цьому залежать від основного захворювання, механізмів розвитку кровообігу та індивідуальних особливостей організму.

Ознаки порушення венозного відтоку крові

Ознаки порушення відтоку крові мозку діляться на дифузні і вогнищеві.

 • дифузним ознаками відносяться дрібні вогнища змін речовини мозку різного ступеня давності, вогнища некрозу тканини, дрібні кісти, рубці і крововиливи.
 • До вогнищевим ознаками зараховують геморагічний інсульт, внутрішньомозкові і субарахноїдальні крововиливи, ішемію і набряк мозку.

Симптоми порушення венозного відтоку крові

Зміни в нормальному відтоку крові з мозку провокують виникнення венозного застою. Його клінічні прояви відчутно різняться в залежності від того, які вени або синуси задіяні в даному патологічному процесі.

 1. Ураження поверхневих вен мозку проявляється головним болем, нерідко супроводжується нудотою, блювотою. Можливі порушення свідомості, іноді з психомоторним збудженням. Нерідко до неврологічних симптомів приєднуються ознаки запального характеру. Наприклад, підвищення температури тіла, реакція крові зі збільшенням лейкоцитів.
 2. Ураження глибоких вен мозку відрізняється важкою клінічною картиною. Хворі в основному знаходяться в коматозному стані і у них яскраво виражені дифузні ознаки захворювання.
 3. Застій у венозних синусах проявляється різкою головним болем, набряком обличчя чи волосистої ділянки голови, нерідко спостерігається гіпертермія тіла.

До початкових проявів порушення венозного відтоку крові відносяться симптоми, які проявляються після фізичного або розумового напруження – біль і шум у голові, запаморочення, зниження працездатності.

Для хронічного порушення венозного кровообігу характерні головний біль, порушення пам’яті, дратівливість, періодичні запаморочення.

Гостре порушення венозного кровообігу або церебральний гіпертонічний криз характеризується нудотою, блювотою, головним болем. Рідко симптоми можуть бути відсутні зовсім.

Причини порушення венозного відтоку крові:

 • Здавлення позачерепних вен внаслідок дегенеративно-дистрофічних змін хребта.
 • Травми мозку.
 • Тромбози вен, синусів мозку.
 • Пухлинні утворення мозку.
 • Здавлення вен при набряку мозку.
 • Серцева недостатність.
 • Асфіксія новонароджених.

Профілактика та лікування венозного відтоку крові

Найбільш частою причиною порушення мозкового кровообігу є виражений остеохондроз хребта, викликає компресію позачерепних вен деформованими хребетними каналами. Сильні больові відчуття можуть бути куповані лікарським препаратом, але це не вирішить справжню проблему захворювання.

У нашому центрі здоров’я спини «Кипарис» передбачає надання кваліфікованої медичної допомоги з метою усунення основної проблеми захворювання. Для цього в центрі розроблена комплексна програма на основі використання спеціального тренажера, який відновлює функціональні здатності хребта. Унікальна, не має аналогів у світі, конструкція дозволяє займатися всім категоріям хворих будь-якого віку і без фізичної підготовки.

Тренажер відмінно підходить не тільки для лікування, але і відповідає принципам профілактики захворювання – посилення фізичної активності та підтримання нормальної ваги тіла.

logo