Оберіть мову: Eng
Позняки
м. Київ, ТЦ "Паралель" вул. Мишуги 6, мінус перший поверх

+38 098 924 39 30
+38 095 327 50 50
+38 044 206 95 84

Графік роботи:

Пн.-Пт. 09:00-20:30
Сб.-Вс. 09:00-15:00

Замовити дзвінок

График работы:

График работы:

Пн.-Пт. 08:00-21:30
Сб.-Вс. 09:30-19:00

Заказать звонок

График работы:

Кіфосколіоз: лікування, симптоми

Кіфосколіоз – комбінована деформація хребта, яка представляє собою поєднання сколіозу (бічного вигину) і сутулості, тобто, посилення нормального кіфозу (вигин назад у грудному відділі хребта). Може бути вродженим або набутим. В залежності від напрямку бічного вигину виділяють ліво – і правобічний кіфосколіоз.

В залежності від вираженості деформації виділяють 4 ступені кіфосколіозу:

I ступінь кіфосколіозу – кут викривлення хребта в передньо-задньому напрямку 45-55 градусів. Відзначається незначне бічне зміщення та скручування (ротація) хребців.

II ступінь кіфосколіозу – кут викривлення хребетного стовпа в передньо-задньому напрямку 55-65 градусів. Виявляється помітне скручування і бічний зсув.

III ступінь кіфосколіозу – кут викривлення хребта в передньо-задньому напрямку 65-75 градусів. Формується реберний горб, зазначається видима деформація грудної клітки.

IV ступінь кіфосколіозу – кут викривлення хребетного стовпа в передньо-задньому напрямку більше 75 градусів. Як і в попередньому випадку викривлення супроводжується утворенням переднього і заднього реберного горба, і деформацією не тільки грудної клітки, але і тазу.

За своїм походженням кіфосколіоз буває вроджений – виникає внаслідок аномалії розвитку кісткової системи, ідіопатичний – розвивається у дітей 13-15 років у процесі росту без всякої видимої причини і набутий – в слідстві способу життя, неправильного харчування (дефіцит вітаміну D), супутніх захворювань (поліомієліт, ДЦП, ревматизм, непропорційне зростання кісткової і м’язової тканини).

У такій стадії розвитку хвороби «прокачування» крові м’язами середини спини різко знижується, погіршується кровопостачання хребців, і вони стають менш міцними, легко
продавлюються, формуються грижі Шморля . Іноді кіфоз (сутулість) посилюється сколіозом. Така комбінація називається кіфосколіоз.

Ознаки кіфосколіозу:

  • сутулість;
  • болі в спині;
  • задишка при фізичному навантаженні;
  • зниження чутливості і сили в ногах;
  • швидка стомлюваність;
  • запаморочення;
  • нетримання сечі і калу.
  • порушення діяльності серця;

Кіфосколіоз привід до різних захворювань і порушення діяльності внутрішніх органів та систем (серця, дихальної системи). Запущені стадії захворювання (3 і 4 ступеня кіфосколіозу ) призводять до інвалідизації. Для нормальної роботи організму потрібно наситити киснем всі органи і тканини. У слідстві кіфосколіозу кисню надходить мало в кров, правий шлуночок серця збільшується (легеневе серце). Так як порушена рухливість діафрагми, порушується і внутрішньочеревний тиск. Це призводить до неправильної роботи органів черевної порожнини.

Як визначити і вилікувати кіфосколіоз?

Якщо у Вас є найменші підозри на кіфосколіоз (симптоми або видимі в дзеркало викривлення) необхідно якомога швидше звернутися до фахівця! Поставити Вам правильний діагноз і призначити ефективну програму лікування зможуть фахівці нашого центру. Ми боремося з недугою (I, II ступенем кіфосколіозу) в будь-якому віці за допомогою унікальної методики «Самозахист організму» (автор В. П. Пекур) на лікувальному пристрої «Кипарис».

logo