Оберіть мову: Eng
Позняки
м. Київ, ТЦ "Паралель" вул. Мишуги 6, мінус перший поверх

+38 098 924 39 30
+38 095 327 50 50
+38 044 206 95 84

Графік роботи:

Пн.-Пт. 09:00-20:30
Сб.-Вс. 09:00-15:00

Замовити дзвінок

График работы:

График работы:

Пн.-Пт. 08:00-21:30
Сб.-Вс. 09:30-19:00

Заказать звонок

График работы:

Стеноз хребетного каналу лікування в Києві, симптоми, профілактика.

Запущені або умовно вилікувані (на якийсь нетривалий час шляхом застосування ін’єкцій, препаратів знеболюючого характеру, а також медикаментів) проблеми і захворювання спини чреваті появою патологічного звуження центрального хребетного каналу – стенозу (СПК).

Безпосередньою причиною звуження стенозного каналу може стати випинання в простору, що є місцем знаходження спинного мозку і нервових корінців. В рамках понять сучасної медицини, якщо причиною звуження хребетного каналу стали грижі диска, внаслідок чого виникла гостра компресія нервово-судинних структур, то під визначення стенозу дане звуження не підпадає.

Незважаючи на те, що СПК проявляється переважно у людей у віці, спостерігаються часті випадки виникнення у досить молодих пацієнтів, причиною чого в основному є якісь вроджені проблеми.

Звуження хребетного каналу – діагностика

Стеноз хребетного каналу

Діагностика цього захворювання здійснюється з використанням МРТ, чому передує опитування і фізикальний огляд пацієнта лікарем. Важливий факт: досить часто пройшли діагностику з результатами, що підтверджують появу СПК, не є носіями скарг, які вважаються характерними в даній ситуації. Так, статистичні дані свідчать про те, що за результатами дослідження показників діагностики МРТ у осіб, вік яких перевищує 60 років, у п’ятої частини діагностованих були зафіксовані ознаки звуження хребетного каналу на рівні попереку, однак наявністю скарг, типових для стенозу – а саме болем, «віддає» в ногу, слабкістю, тяжкістю в нижній частині тулуба, – відзначилася лише третя частина всієї групи.

Найчастіше набутий стеноз є наслідком остеохондрозу, коли набула кісткова тканина виражена у вигляді артрозу міжхребцевих суглобів і остеофітів при супутньому звуженні не тільки хребетного каналу, але і таких областей, як зони входу нервового корінця і проміжна, а також міжхребцевий отвір.

Єдиної класифікації цього захворювання не існує. З декількох виділених на сьогодні варіантів найчастіше використовують той, який заснований на анатомічних критеріях.

Згідно цієї класифікації виділені наступні види:

  • Центральний
  • Відносний
  • Абсолютний
  • Латеральний

Будучи за своєю природою хронічним захворюванням, при своєчасному виявленні СПК потребує консервативному методі лікування, без застосування хірургічних впливів, що означає симбіоз фізіотерапії, масажу і прийому медикаментів. Не виключено використання в процесі лікування епідуральне введення стероїдів.

Проте при появі порушень у функціонуванні органів тазу і гострої непереносимості болю, а також наростаючу слабкість в ногах, неминуче застосування хірургічного лікування. Центр хребта «Кипарис» у Києві та Харкові, пропонує вирішення цієї проблеми з допомогою однойменного тренажера «Кипарис» та розробленої під нього методикою.

Регулярність занять дозволяє в досить короткі терміни відновити втрачені функції і здатності хребта. Суть методики – в повільному виконання спеціального комплексу вправ при повному розслабленні м’язів і збереження контролю свідомості пацієнта. В основі конструкції лежала його призначеного для самомасажу спини, потилиці і стоп. Повільність виконання вправ дозволяє усунути гіпертонус спинних м’язів і поліпшити кровообіг, нормалізувати тиск і мінімізувати відчуття дискомфорту та болю.

Фахівці центру лікування спини «Кипарис» підберуть для вас найкращий варіант вправ для лікування стеноз хребетного каналу.

logo