Оберіть мову: Eng
Позняки
м. Київ, ТЦ "Паралель" вул. Мишуги 6, мінус перший поверх

+38 098 924 39 30
+38 095 327 50 50
+38 044 206 95 84

Графік роботи:

Пн.-Пт. 09:00-20:30
Сб.-Вс. 09:00-15:00

Замовити дзвінок

График работы:

График работы:

Пн.-Пт. 08:00-21:30
Сб.-Вс. 09:30-19:00

Заказать звонок

График работы:

Сколіоз лікування в Києві, симптоми, профілактика

 • Повертаємо хребет в нормальне положення
 • Ефективно лікуємо сколіоз без операції
 • Індивідуальний курс терапії
 • Лікування під наглядом фахівця

Сколіоз (грец. σκολιός — «кривий», лат. scoliōsis) – захворювання опорно-рухового апарату, пов’язане зі стійким відхиленням хребта від нормального прямого положення у фронтальній площині й скручуванням хребта навколо своєї вертикальної осі ( торсія ). Сколіоз є найбільш поширеною деформацією хребта.

Причини виникнення сколіозу у дітей і дорослих

Сколіоз зараховується до деформацій періоду зростання. Він починається і погіршується (що прогресує) в юності, під час посиленого росту тіла, наприклад, у пубертатні стрибки зростання.
Приблизно у 80 % всіх випадків причина виникнення викривлень хребта невідома. Ці сколіози називають ідіопатичними, (що в перекладі з грецького означає «невідомої причини»). Такий сколіоз зустрічається у дівчаток приблизно в 4-7 разів частіше, ніж у хлопчиків.

Ідіопатичний сколіоз не має нічого спільного з так званим «дитячим сколіоз», який проявляється до року життя, при якому немає аномалій розвитку тел окремих хребців (на відміну від вродженого сколіозу). «Дитячий сколіоз» може зникати сам по собі. Ідіопатичний сколіоз виникає в основному у фази прискореного росту скелета.

Решта 20 % сколіозів виникають внаслідок вроджених деформацій хребців, захворювань нервово-м’язової системи, захворювання сполучних тканин, порушення обміну речовин кісток, після травм та ампутацій, внаслідок нещасних випадків, або операцій з видалення злоякісних пухлин, а також у дітей після операцій на серці або з-за вираженої різниці довжини ніг. У більшості випадків причина сколіозу невідома ( ідіопатична ).

сколіоз

По етіології (причини розвитку) розрізняють:

1. Вроджений сколіоз.
Викривлення хребта виникає внаслідок порушень формування скелета під час внутрішньоутробного розвитку дитини.
2. Придбаний сколіоз.
Викривлення хребта виникає внаслідок перенесених захворювань, травм.

Виділяють наступні групи придбаних сколіозів:

 1. Ревматичні виникають внаслідок м’язової контрактури на здоровій стороні при міозиті і спондилоартриті.
 2. Рахітичні – проявляються в ранньому дитячому віці різними деформаціями опорно-рухового апарату.
 3. Паралітичні – найбільш часто розвиваються внаслідок дитячого церебрального паралічу, але можуть бути і при інших захворюваннях центральної або периферичної нервової системи при односторонньому ураженні м’язів.
 4. Звичний сколіоз – можуть розвиватися внаслідок поганої постави. У дорослому віці вони поширені у людей, робота яких пов’язана з тривалим сидячим положенням.

Сколіоз може мати рефлекторний характер, наприклад, при болях – тоді говорять про анталгическом сколіозі або, припустимо, виникати навіть після психологічної травми у дитини в школі.

Розрізняють три періоду ідіопатичного сколіозу:

 • Інфантильний ідіопатичний сколіоз, коли ознаки хвороби проявилися до 3-х річного віку. Найбільш часто цей різновид хвороби зустрічається у хлопчиків. У більшості випадків захворювання може пройти сама, без наслідків.
 • Ювенільний ідіопатичний сколіоз розвивається у віці від 4 до 10 років. Хворіють діти обох статей.
 • Підлітковий ідіопатичний сколіоз проявляється у віці 10-13 років. У цьому віці йде швидке розвиток скелета. Найбільш часто ця форма сколіозу буває у дівчаток.

Біль у спині є одним з скарг у людей зі сколіозом, частіше 3-ї і 4-го ступенів після 20-ти років. Больові симптоми викликані змінами в хребті, відомими як стеноз (звуження) спинномозкового каналу. Спинальний стеноз результат освіти на задній поверхні тіл хребців, так званих остеофітів. Збільшуючись, остеофіти вдавлюються в спинномозковий канал, зменшуючи його діаметр, здавлюючи спинний мозок і нервові корінці, що викликає оніміння та біль в нижніх кінцівках.

Існує ще функціональний (або компенсаторний) сколіоз. Він може бути викликаний різницею довжини ніг, або виникати внаслідок м’язових спазмів з-за тривалого неправильного положення спини під час роботи, нервових перенапруг і фізичних перевантажень.

Вроджений сколіоз. Природжений сколіоз часто поєднується з іншими вродженими вадами розвитку, у тому числі сечостатевої системи (25% ) , серця ( 10 % ) та інших.

Лікування сколіозу у дітей і дорослих

Лікування сколіозу залежить від ступеня викривлення хребта, причин і віку.

Сколіоз, на відміну від, скажімо, респіраторно-вірусних інфекцій, виникає не за один день. І на його корекцію потрібен час, найчастіше це місяці, а в деяких випадках і роки наполегливої роботи над собою. Причому працювати над собою доводиться в буквальному сенсі: кожен день виконувати спеціальні вправи, носити корсети, час від часу проходити курси лікувального масажу та фізіотерапії, щоб поступово, крок за кроком, виправляти викривлений хребет.

Успіх лікування залежить від волі і бажання самої людини.

Зміна способу життя.

Основний метод лікування сколіозу — зміна способу життя. Успіх лікування залежить від волі і бажання самої людини. Відмова від занять «важкими» видами спорту, зміна програми тренувань, вироблення правильної посадки, постави і ходи, організація місця для сну.

Лікувальна фізкультура

Другий основний метод лікування сколіозу — спеціальна лікувальна гімнастика: індивідуально підібраний комплекс вправ, спрямований на тренування певних груп м’язів спини, формування повноцінного м’язового корсета і поступове виправлення сколіозу.

Лікувальний масаж та інші допоміжні методи:

Лікувальну фізкультуру найчастіше доповнюють і розширюють допоміжними методами: лікувальним масажем, вибротерапией, рефлексотерапією, электромиостимуляцией та іншими. Ці методи дозволяють підготувати м’язи спини до вправ лікувальної фізкультури і перерозподілити м’язовий тонус (при сколіозі частину м’язів спини постійно працює і постійно напружена, а частина, навпаки, слабшає і атрофується).

Ортезування: пояси і корсети

Ще один допоміжний метод — носіння спеціальних ортезів: поясів і корсетів. Вони можуть перерозподіляти навантаження між різними відділами хребта (м’які корсети, що застосовуються при сколіозах першого-другого ступеня), так і брати на себе частину навантаження, механічно впливати на бічні точки дуги і виробляти легке витягнення по осі (жорсткі корсети, що застосовуються при сколіозах третього-четвертого ступеня).
Однак у носіння корсета є і недоліки. І самий головний і великий недолік: корсет бере на себе частину навантаження на хребет і, розвантажуючи його, тим самим сприяє атрофії м’язів спини. Тому носіння корсета завжди поєднується з інтенсивними заняттями спеціальною лікувальною гімнастикою.

Оперативне лікування сколіозу:

І нарешті, якщо ні один з консервативних методів лікування не показав свою ефективність, в якості останньої міри застосовуються оперативні методи лікування. Різних оперативних технік існує безліч, однак, по суті, всі вони полягають у імплантування в хребет (на час або назавжди) металевих фіксаторів, механічним чином виправляють викривлення хребта.

Операція досить складна, тривала і травматична, і відновний період після неї становить від півроку до декількох років, причому протягом як мінімум половини цього терміну доводиться ходити з гіпсовим корсетом. Вона показує непогані результати в плані виправлення сколіозу, але в той же час, фактично, робить людину інвалідом.
Центр реабілітації хребта «NewSpine» ефективно використовує одну з консервативних методик лікування сколіозу на будь-якій його стадії. Однак, повне вилікування можливе при сколіотичної постави і сколіоз першого ступеня. В інших випадках мова йде про стабілізацію процесу та попередження його подальшого розвитку.
Для занять використовується спеціально створене пристрій «Кипарис» та ефективна авторська методика «Самозахист організму». Висококваліфіковані консультанти нашого центру проведуть ретельне обстеження кожного пацієнта для встановлення правильного діагнозу і призначать індивідуальний комплекс вправ для корекції сколіотичних викривлень Вашого хребта.

logo