Оберіть мову: Eng
Позняки
м. Київ, ТЦ "Паралель" вул. Мишуги 6, мінус перший поверх

+38 098 924 39 30
+38 095 327 50 50
+38 044 206 95 84

Графік роботи:

Пн.-Пт. 09:00-20:30
Сб.-Вс. 09:00-15:00

Замовити дзвінок

График работы:

График работы:

Пн.-Пт. 08:00-21:30
Сб.-Вс. 09:30-19:00

Заказать звонок

График работы:

Біль між лопаток

Біль між лопатками: симптоми, причини і лікування

Серед можливих порушень у функціонуванні організму людини біль у між лопаток є симптомом досить поширеним. Важливо розуміти, що больові відчуття в цьому відділі – це саме симптом, але не конкретне захворювання. Діагностувати причину больових відчуттів в спині між лопаток можна тільки після збору всіх скарг пацієнта, детального обстеження, складання анамнезу хвороби та життя, а також ряду додаткових дослідницьких методів. Все це можливо здійснити в центрі здоров’я спини «Кипарис», розташованому в місті Києві.

Болі між лопаток – симптом досить поширений, настільки неприємні відчуття характерні для ряду захворювань, в числі таких:

 • Сколіоз грудної області;
 • Травми хребта;
 • Міжхребцева грижа і протрузія (грудний відділ);
 • Спондилоартроз;
 • Радикуліт;
 • Периартроз;
 • Міжреберна невралгія;
 • Інфаркт та ішемія міокарда;
 • Патології легенів і плеври;
 • Стенокардія;
 • Кіфоз;
 • Панкреатит;
 • Остеохондроз грудної області;
 • Інфекційні хвороби;
 • Виразка шлунка;
 • Порушення у функціонуванні органів середостіння та ін

Біль між лопатками

Діагностування болю між лопатками

Щоб правильно діагностувати причину больових відчуттів в межлопаточной області, необхідно встановити її характер та інтенсивність. Характер такого болю може бути абсолютно різним: різким, кістками, колючою, розпираючий і т. д. Больові відчуття в спині, в області лопаток також можуть супроводжуватися відчуттям важкості, онімінням, можлива обмежена рухомість грудного відділу хребта.

Біль між лопатками: причини

Існує досить багато факторів, які здатні спровокувати розвиток синдрому болю між лопатками. У числі таких мала рухливість і сидяча робота, всілякі травми, брак нормальних фізичних навантажень, вправ і т. д. До неприємних наслідків можуть привести і надмірні фізичні навантаження, особливо, якщо у людини немає належної підготовки. Такі перевантаження можуть спричинити за собою розтягнення м’язів, можливий їх розрив, не виключено розтягнення сухожиль, освіта протрузії, міжхребцевої грижі. Також можливе защемлення нервових корінців.

Щоб встановити, а потім і усунути причини захворювань, за появи болю в між лопаток потрібно відразу ж звертатися до фахівця. Як і з будь-якою хворобою, лікування запущених випадків буде куди більш складним.

Правильне діагностування причини больових відчуттів між лопатками можливо лише при зверненні до профільних фахівців. Виходячи з симптоматики, це може виявитися невролог, травматолог, ревматолог, кардіолог. Лікувати біль у хребті між лопаток можна тільки після постановки правильного діагнозу, який і визначає метод: медикаментозний або фізіотерапевтичний, лікувальна фізкультура або ж масаж. Можливі також і інші методи лікування.

Період після лікування

Проходження повного курсу лікування – це ще не фінальний крок на шляху до одужання. У випадках больових відчуттів в межлопаточной області більшості пацієнтів необхідно пройти і відновний курс. Це допоможе зафіксувати результат, досягнутий у ході лікування. Під час реабілітації настійно рекомендовано виключити надмірні навантаження на весь хребет, а не тільки на область між лопаток.

Оптимальний набір відновлювальних вправ, необхідних для зміцнення м’язів шийного і грудного відділів, підбирається в суворій відповідності з тяжкістю хвороби. Не менш важливу роль на даному грають і індивідуальні особливості людського організму. Запобігти негативні наслідки, що провокують біль у спині між лопаток знову, допоможуть повторні огляди у медичному закладі. Проходити обстеження рекомендовано з періодичністю 1 раз в 6 місяців. Зробити це можна в місті Києві, в центрі «Кипарис.

Профілактика та попередження

Як вже було сказано, звертатися до профільних фахівців потрібно при перших появах болі в спині, в будь-якому з її відділів. Однак, необхідність відвідування лікаря в більшості випадків можна звести до мінімуму, а то і зовсім виключити. Для цього кожній людині необхідно самостійно приділяти належну увагу здоров’ю, піклуватися про його стан. Гранично важливо слідкувати за поставою не тільки під час роботи або навчання, але і в період відпочинку. Не менш важливо контролювати стан м’язів і зв’язок, забезпечувати тільки правильні фізичні навантаження і створювати максимально комфортні умови для роботи опорно-рухової системи.

Біль між лопатками: лікування і профілактика в центрі «Кипарис»

Бажаючи уникнути можливих проблем з функціонуванням грудного відділу хребта в цілому і області між лопаток, зокрема, ви можете звернутися в центр «Кипарис» у Києві. Лікування і профілактика хвороб спини – це ключовий напрямок у нашій діяльності. висококваліфіковані спеціалісти нашого центру нададуть допомогу не лише лікування, але й у відновленні втрачених функцій всіх відділів хребетного стовпа.

Досягнення позитивного результату можливо без болю і оперативного втручання. Для цього кваліфіковані співробітники реабілітаційного центру «Кипарис» підбирають для кожного пацієнта індивідуальну програму занять на спеціалізованому тренажері. Завдяки комплексній методиці «Самозахист організму» біль в лопатках, як і в будь-якому іншому відділі хребетного стовпа, зникне і, при профілактиці і дотримання рекомендацій, більше ніколи вас не потривожить.

logo