Оберіть мову: Eng

Сидяча робота. Як зберегти здорову поставу?

Багато зараз працюють в офісах, і незалежно від посади або обов’язків за всім доводиться годинами сидіти за комп’ютером. А як відомо, сидяча робота хоч і бажана для багатьох, але не так вже й безпечна для здоров’я.

Якщо безвилазно сидіти перед монітором, то постраждають не тільки очі, але і багато іншого. Наприклад, фігура (гіподинамія веде до ожиріння), а також органи малого тазу (застій крові в нижній частині тіла – загроза гінекологічних недуг для жінок) і навіть дихальна система (навколо працюючого комп’ютера повітря стає дуже сухим).

Але більше всього від сидячої роботи страждає опорно-рухова система. Більшість людей сидять на робочому місці так: плечі підняті або висунуті вперед, спина округлена, голова посунута вперед або повернена убік. При тривалому сидінні в такому положенні затискаються м’язи шиї, спазмовані м’язи грудного відділу, що призводить до застою крові в хребетних артеріях, а як наслідок до порушення кровопостачання мозку. Від цього виникають головні болі, мігрені, підвищена стомлюваність, погіршується пам’ять.

Тому, як можна частіше міняйте позу під час роботи за комп’ютером. Якщо відчуваєте, що м’язи дуже напружені, трохи поерзайте на стільці, струсніть руками і ногами, потисніть плечима.

Якщо Ви не можете дозволити собі повноцінну розминку, то хоча-б частіше вставайте, пройдіться по офісу (краще на носочках або на п’ятах), потягніться, піднявши руки вгору.

Можна зробити кілька вправ сидячи на стільці:

1) Сядьте на край сидіння. Сильно потягніть руки вгору і зробіть декілька нахилів вперед, назад, в сторони. Така вправа дозволить всього лише за кілька секунд зняти напругу з втомлених м’язів спини.

2) Сидячи на стільці, покладіть руку на коліно і з зусиллям натисніть на неї. Після виконайте вправу іншою рукою. Така вправа допоможе зняти втому з плечового суглоба.

3) Візьміться за сидіння стільця і спробуйте підняти його разом з собою.

Для зняття спазму в шийному відділі можна зробити обертання головою. Постарайтеся розслабитися, перекатите голову кілька разів з права на ліво і з ліва на право. Всі рухи потрібно робити дуже плавно і як можна повільніше.

Підтримати себе у формі можна і без спеціальних вправ, головне вести на роботі як можна більш рухливий спосіб життя:

  • забудьте про ліфт – ходіть по сходах;
  • не спокушайтеся надіслати за документами колегу – краще зайвий раз прогуляйтеся самі;
  • якщо впала ручка або олівець – не нахиляйтеся на стільці, а краще встаньте і присядьте навпочіпки;
  • краще прогулятися до сусідньої кімнати, ніж інший раз взяти трубку телефону.

В обідню перерву обов’язково прогулюйтеся по вулиці, не робіть винятків, навіть якщо погана погода або навалилося багато роботи. Після прогулянки у Вас обов’язково додасться сил, і потрібну роботу Ви виконаєте набагато швидше.

І нарешті, прислухайтеся до свого тіла, і Ви навчитеся помічати, що більше потребує уваги – втомилися очі або напружена спина затекла шия або неприємні відчуття в пальцях. Відгукуйтеся на прохання свого організму – і він відповість Вам вдячністю!!!!!