Оберіть мову: Eng
Позняки
м. Київ, ТЦ "Паралель" вул. Мишуги 6, мінус перший поверх

+38 098 924 39 30
+38 095 327 50 50
+38 044 206 95 84

Графік роботи:

Пн.-Пт. 09:00-20:30
Сб.-Вс. 09:00-15:00

Замовити дзвінок

График работы:

График работы:

Пн.-Пт. 08:00-21:30
Сб.-Вс. 09:30-19:00

Заказать звонок

График работы:

Як лікувати грижу хребта?

як лікувати грижу хребтаГрижа хребта – це не вирок. Важку недугу можна вилікувати, але краще знати все про особливості виникнення цього захворювання і приділити час профілактики.

Перш ніж лікувати грижу хребта, зверніть увагу на причини виникнення недуги.

Грижа міжхребцевих дисків – це патологія, яка може розвинутися внаслідок малорухливого сидячого способу життя або навпаки надмірних фізичних навантажень, на тлі тривалого хронічного перебігу інших захворювань опорно-рухового апарату: дисплазії кульшового суглоба, радикулопатії, остеохондрозу та ін. Іноді причиною виникнення грижі може послужити наявність шкідливих звичок, таких як куріння. Кров людини, що палить гірше насичується киснем і призводить до кисневого голодування нервових волокон.

Коли погіршується харчування тканин хребетних дисків, кісткової тканини, нервових волокон – міжхребцевий диск зношується і виснажується, на поверхнях хребців утворюються узури. Комплекс хребець-диск-хребець гірше утримується м’язовим корсетом спини, що призводить до деформації і часткового випинання міжхребцевого диска у вигляді, так званої, грижі.

У молодого зростаючого організму у віці до 30 років процеси регенерації тканин і обміну речовин відбуваються значно швидше, ніж у старшого покоління. Тому міжхребетні грижі, отримані від неправильного способу життя, переважно характерні для вікової категорії 30-55 років, у більшості серед чоловіків.

Симптоми грижі хребта

Найголовнішим симптомом міжхребцевої грижі є біль у спині. Вона може бути гострою і ниючий. Виникають неприємні відчуття після тривалого сидіння, стояння або помірних навантажень.

Класичним варіантом прояви больового симптому можна вважати нахил з поворотом в сторону, якщо при цьому процес пов’язаний з підняттям тяжкості. Такий біль може супроводжуватися хворобливими відчуттями в одній з ніг, поколюванням або немением пальців ступні, втратою чутливості кінцівки.

Хвороба протікає в два етапи:

На ранніх стадіях перебігу захворювання розвиваються руйнівні процеси структури хряща, з-за чого на фіброзному кільці з’являються тріщини, пульпозне ядро деформується і випинається. У місці порушення цілісності та форми хряща сусідять м’які тканини деформуються, набрякають, розвивається запалення. Коли процес знаходить генералізовану форму і з’являється тиск на нервові волокна, пацієнт відчуває біль. При цьому вона локалізується в попереку.

В більш пізню стадію перебігу захворювання у запальний процес залучаються нервові волокна, що зумовлює такий ефект як «віддає в ногу». Біль спочатку гострий, різкий, коли запалення переходить у хронічний процес – притупляється і стає постійною.

Розпізнати локалізацію міжхребцевої грижи допоможе характер болю і ті місця, куди вона «віддає»:

  • грижи шийного і грудного відділу протікають з симптомами головного болю, зміни артеріального тиску, оніміння рук або кінчиків пальців, постійної ниючого болю в грудній клітці подібної серцевої;
  • грижи поперекового відділу змінюють ходу, сковують похилі руху, змушують німіти ступні.

Як лікувати хребетну грижу?

Шанс на відновлення здоров’я є завжди. Тим більше, що регенеративні процеси в організмі людини, який вірить в успіх лікування, без всяких сумнівів протікають швидше.

Фахівці центру здоров’я хребта «Кипарис» рекомендують віддати предпочтенье консервативному лікуванню. По-перше, операція може знадобитися тільки в дуже занедбаному і серйозному випадку. По-друге, навіть погоджуючись на операцію, дійти до цього потрібно через консервативне лікування, тому що будь-яке хірургічне втручання – це ризик, і він повинен бути виправданий. І по-третє, консервативне лікування міжхребцевих гриж у більшості випадків дає вражаючі результати за короткий термін, всього 2-3 місяці. Погодьтеся, що це зовсім недовго, щоб стати здоровим без ризику.

В якості лікувальних заходів центр здоров’я хребта «Кипарис» пропонує своїм пацієнтам:

  • лікувальну фізкультуру на спеціальному тренажері Кипарис за унікальною методикою для формування більш сильного м’язового корсету;
  • медикаментозне знеболення та зняття запалення;
  • лікувальний масаж фахівця;

Під наглядом вертебрологів, ортопедів та невропатологів проводиться весь курс лікування не залежно від складності захворювання та симптоматики. Іноді створюється враження, що курс уколів дав результат, і спина більше не болить. Але така думка може бути помилковим через короткострокового знеболюючого ефекту. Після того, як хімічні речовини виведуться з організму, біль відновиться. Тому підхід в лікуванні грижі повинен бути комплексним і тривати стільки, скільки призначить фахівець.

Профілактика особливо важлива після завершення лікування грижі хребта

З цією метою фахівці «Кипариса» рекомендують:

  • включити в щоденний графік дня фізкультуру або гімнастику з урахуванням ваших фізичних можливостей і рекомендацій лікаря;
  • стежити за положенням тіла під час роботи, сидіння, стояння і сну;
  • не робити різких поворотів, не піднімати тяжкості, зменшити фізичні навантаження;
  • уникати протягів і переохолодження;
  • регулярно проходити медогляд.

Тепер ви знаєте, як лікувати грижу хребта і де можна пройти всі супутні обстеження для встановлення точного діагнозу та розробки курсу консервативного лікування. Центр «Кипарис» подбає про здоров’я вашої спини!