Оберіть мову: Eng
Позняки
м. Київ, ТЦ "Паралель" вул. Мишуги 6, мінус перший поверх

+38 098 924 39 30
+38 095 327 50 50
+38 044 206 95 84

Графік роботи:

Пн.-Пт. 09:00-20:30
Сб.-Вс. 09:00-15:00

Замовити дзвінок

График работы:

График работы:

Пн.-Пт. 08:00-21:30
Сб.-Вс. 09:30-19:00

Заказать звонок

График работы:

Відновлення хребта після операції в центрі “Кипарис”.

Після операції на хребті дуже важливо подбати про його відновлення і подальшої профілактики захворювання. Реабілітація передбачає проведення наступних етапів:

  1. Огляд і обстеження реабілітологом;
  2. Призначення курсу лікування;
  3. Складання спеціальної програми вправ для зміцнення хребта в домашніх умовах.

Обстеження хребта

При першому відвідуванні лікаря-реабілітолога проводиться опитування пацієнта про початок захворювання, перенесені травми, проведених маніпуляціях. Ці дані допоможуть коректно підібрати спосіб лікування і метод відновлення хребта.

Після отримання інформації доктор приступає до огляду. Перше, на що звертається увага, це постава. З допомогою цього показника можна визначити некоректне положення хребта, що часто приводить до тиску на запалені тканини і викликає біль.

Далі лікар фіксує діапазон рухів у суглобах, для того, щоб в процесі лікування спостерігати за динамікою і результативністю терапії. Дослідження неврологічного характеру також важливі, оскільки дають можливість визначити область поразки.

При огляді лікар проводить пальпацію хребта в різних положеннях. Такі маніпуляції дозволяють отримати дані про роботу суглобів і стан зв’язкового апарату.

Дуже важливо розповісти лікуючому реабилитологу про щоденних навантаженнях і способі життя, щоб лікар зміг внести коригування для зменшення болів і виключення подальшої травматизації.

Курс лікування з відновлення хребта

Після ретельного обстеження, реабілітолог формує схему лікування, яка складається з комплексу процедур і вправ, а також прогнозу після проходження відновлювальної терапії.
Основною метою такого лікування є:

  • вибір способу управління больовими відчуттями;
  • підбір лікувальних вправ;
  • застосування функціональної терапії;
  • складання програми для домашнього застосування.

Що стосується управління больовими відчуттями, то в першу чергу слід зробити акцент на відпочинку, щоб дати можливість зажити післяопераційних ран. Якщо при активності відзначається біль, то це говорить про те, повне загоєння ще не відбулося. Іноді для обмеження рухів пацієнта лікар призначає спеціальний корсет для фіксації.

Лікування ультразвуком також полегшує біль, оскільки сприяє швидкому загоєнню ран. Такий ефект досягається за рахунок поліпшення кровопостачання, що збільшує доставку кисню і поживних речовин до запалених тканин.

Електростимуляція і масаж також ефективні для зменшення болю в хребті.
Лікувальні фізичні вправи сприяють поліпшенню загальної фізичної форми, гнучкості, стабілізації та координації хребта. Функціональне лікування потрібно для коригування постави і механіки рухів.

Складання домашньої програми

Після того як больовий синдром зменшився або пацієнт навчився керувати ним, лікар-реабілітолог складає програму для щоденних вправ в домашніх умовах. Цей комплекс підбирається індивідуально для кожного пацієнта.