Оберіть мову: Eng

Профілактика болю в спині під час вагітності.

Болі в спині у вагітних. Причини.
Під час вагітності дуже часто жінки відчувають легкий, больові (іноді навіть дуже сильні) відчуття в області попереку.
Біль у спині з’являється через зміщення центру ваги тіла, що суттєво збільшує навантаження на хребетний стовп. У зв’язку з цим, м’язи спини знаходяться в постійно напруженому стані.
Розвитку болю так само сприяє фізичне перенапруження вагітної жінки з-за тривалого перебування у вимушеній позі, а так само збільшення ваги.
Дефіцит вітамінів, кальцію та інших мінералів, необхідних для життєдіяльності організму призводить до ускладнення дегенеративно-дистрофічних змін у хребті і появі больових відчуттів в спині.
Рідше біль у спині може бути ознакою більш серйозної проблеми: пієлонефрит, підвищення тонусу матки або початок передчасних пологів. Тому якщо у Вас з’явилася сильна (гостра) біль в спині необхідно терміново звернутися до лікаря для виявлення її причини.
Як полегшити біль у спині під час вагітності?
Контролюйте вагу. Не допускайте занадто швидкого збільшення, так як додаткові кілограми тільки збільшують навантаження на хребет і сприяють розвитку болю.
Слідкуйте за поставою. По мірі розвитку плода, центр ваги вагітної жінки зміщується, з-за цього перенапружуються м’язи попереку. Постарайтеся під час ходьби або тривалого стояння випрямити хребет по всій довжині, підтягнути сідниці, відвести плечі назад і опустити вниз.
Коли сидите під поперек необхідно підкладати валик або невелику подушку, щоб зняти м’язову напругу.
Носите бандаж. Він зменшує навантаження на хребет і підтримує живіт.
Забудьте про високі підбори. Так як під час вагітності центр ваги і так зміщується, а високий каблук тільки сприяє цьому, постарайтеся на час відмовитися від такого взуття. Вибирайте зручне взуття на низькій і твердій підошві.
Спите на боці. Постарайтеся не спати на спині, так як це може тільки посилити больові відчуття. Якщо, все-таки, хочеться лягти на спину, покладіть під поперек невелику подушку, підтримуючу поперековий вигин.
Відвідуйте басейн. Плавання забезпечує правильну навантаження на всі групи м’язів і в той же час розвантажує хребет.