Оберіть мову: Eng

ЯК ПРАВИЛЬНО ВИБРАТИ РЮКЗАК ДЛЯ ШКОЛЯРА

Серпень не тільки пора відпусток, але і час збирати дитину до школи. Хто з цим стикався, той знає що це!

Серпень не тільки пора відпусток, але і час збирати дитину до школи. Хто з цим стикався, той знає що це! Якщо ви не хочете лікувати дитячий сколіоз з молодших класів, то слід особливу увагу звернути на вибір шкільного рюкзака чи портфеля. Тема це абсолютно не нова, і асортимент дитячих рюкзаків зараз не малий. Фахівці рекомендують звертати увагу на наступні деталі:

1. Ортопедична спинка – звичайно ж, це найважливіший елемент дитячого рюкзака. У «правильному» рюкзаку повинна бути ортопедична задня стінка зі вставками з щільного наповнювача.

2. Лямки рюкзака. Лямки повинні бути 4-6 см завширшки, щоб рівномірно розподілити вагу на тілі дитини, так і зручність теж не на останньому місці.

3. Вага порожнього ранця до 1 кг. Вченими визначено, що вага наповненого ранця не має перевищувати 8-10% ваги дитини, тому порожній ранець повинен важити як можна менше при дотриманні всіх вимог. Згідно нормативів, вага укомплектованого рюкзака для школярів 1-3 класів становить 1,5-2 кг, для 4-5 класів – 2-2,5 кг, для 6-7 класів – 3-3,5 кг і для старших класів – 4-5,5 кг. Бажано привчити дитину носити ранець без перекосів, точно по центру спини.

4. Світловідбивачі. Адже безпека теж далеко не на останньому місці. З боків і на зовнішній стороні рюкзака повинні мати відбивачі у вигляді смуг або принтів.

5. Тканина, з якої зроблений рюкзак, повинна бути не тільки міцною і водонепроникною, але й безпечною для вашої дитини. Бажано переконатися в сертифікації продукту. «Шкідлива» тканина може викликати навіть алергію. На спинці і на внутрішній стороні лямок повинна бути м’яка прокладка з натуральної сітчастої тканини, щоб дитина не потіла.

6. Правильне розділення кишень. Для правильного розподілу навантаження на плечі і спину важкі книги краще класти ближче до спинки рюкзака. Тому основний відділ повинен бути розділений мінімум на 2 частини — для книжок і зошитів. Та й який дитина не буде радий безлічі цікавих кишень, вбудованих пеналів і т. п. Батькам слід контролювати правильну «укладання» рюкзака, поки школяр сам не навчиться робити це самостійно.

7. Фурнітура рюкзака повинна бути якомога якісніше. Так як повсякденна «недитяча» експлуатація рюкзака змусить зламатися і саму міцну блискавку. Жодних липучок, які на перший погляд здаються зручними, але швидко виходять з ладу.

Ну і наостанок скажу, що вибирати рюкзак треба тільки разом з дитиною – в першу чергу він повинен подобатися саме маленькому власнику. Приміряти треба тільки наповнений рюкзак, правильно підігнати його, тільки так можна оцінити його зручність. Рюкзак не повинен бути ширше і вище спини дитини: він повинен закінчуватися на нижній точці шиї, щоб під час ходьби дитина міг вільно рухати головою і руками. А внизу – на попереку і не заходити на сідниці: інакше буде заважати ходьбі і псує поставу.