Оберіть мову: Eng
Позняки
м. Київ, ТЦ "Паралель" вул. Мишуги 6, мінус перший поверх

+38 098 924 39 30
+38 095 327 50 50
+38 044 206 95 84

Графік роботи:

Пн.-Пт. 09:00-20:30
Сб.-Вс. 09:00-15:00

Замовити дзвінок

График работы:

График работы:

Пн.-Пт. 08:00-21:30
Сб.-Вс. 09:30-19:00

Заказать звонок

График работы:

Грудопоперековий сколіоз

зміст:
Причини виникнення грудопоясничного сколіозу
Деформації при нижнегрудном сколіозі
Симптоматика сколіозу грудопоясничного типу

Грудопоперековий (нижнегрудной) – це сколіоз, який представляє комбінацію ознак викривлень, які пов’язані з деформацією скелета в грудній і поперековій зонах. Як і в разі грудного сколіозу, дана хвороба супроводжується таким же недоброякісним перебігом і стрімким прогресом.

Лікарі-вертеброневролога в Києві найчастіше відзначають прояв сколіозу грудопоясничного типу у дівчаток у віці від 8 і до 10 років. При ранньому виявленні хвороби існує велика ймовірність того, що можна зупинити її подальший розвиток і вилікувати хворого. Але якщо відкладати лікування захворювання, особливо при її переході з легкої в важку форму, шансів на одужання в такому випадку практично немає. Тому лікарі рекомендують при перших ознаках хвороби не відкладати візит до фахівця в клініці, потрапити до якого можна за попереднім записом.

1. Причини виникнення грудопоясничного сколіозу

Грудопоперековий сколіоз може бути вродженим (родові травми, аномалії розвитку і т.д.), придбаним або ідіопатичним, коли причина його виникнення невідома. Варто відзначити, що саме останній ідіопатичний тип грудопоясничного сколіозу зустрічається набагато частіше за інших і може утворитися і стрімко прогресувати навіть у здорової людини.

Всі типи даного виду сколіозу ймовірно мають спільне походження і в основному виявляються у дітей, але на жаль, зараз точно визначити характер їх виникнення неможливо, так як вона знаходиться на активній стадії вивчення.

2. Деформації при нижнегрудном сколіозі

Зазвичай при сколіозі грудопоясничного типу первинна дуга спостерігається в правій стороні, вершина якої може досягати рівня від 10 і до 12 грудних хребців. В її виникненні додатково беруть участь грудні хребці 6-го рівня і поперекові хребці 1, а іноді і 2 рівнів. Також фахівці відзначають і сколіоз лівостороннього типу, який на відміну від аналога характеризується більш активним перебігом і по загальних симптомів і подальшим ускладненням, нагадує сколіоз поперекового типу.

З огляду на, що дуга (первинна) може мати кілька стадій розвитку, сколіоз буває 4 ступенів тяжкості, де в першому випадку кут дуги складає менше 10 градусів, у другому зазвичай не досягає і 25 градусів, в третьому кут варіюється в межах від 25 і д 50 градусів, а в четвертому випадку дуга перевищує позначку в 50 градусів.

3. Симптоматика сколіозу грудопоясничного типу

За зовнішніми ознаками, сколіоз поперекового відділу хребта дуже схожий на грудної вид сколіозу. Він також проявляється, іноді навіть непомітно для пацієнта, у вигляді малопомітних деформацій. Але за короткий термін хвороба швидко прогресує і виражається видимими викривленнями з асиметрією надплечий і лопаток. Без лікування, хвороба починає наростати і охоплювати внутрішні органи (серце, легені). З огляду на це у пацієнта може початися задишка, з’являється синюшність на шкірі і набряк шиї, рук і обличчя. Відповідно, різко падає імунітет і спостерігається ряд інших захворювань, які переходять в застійні форми.

Сколіоз поперекового відділу хребта може охоплювати також і багато інших органів, наприклад, травлення, коли у хворого проявляється гастрит або шлункова виразка. Не варто обходити стороною і психологічний аспект, адже зміна зовнішнього вигляду не в кращу сторону і багато інших патологій даного виду сколіозу значним чином позначаються на соціальному житті людини.

Більш м’яким, але не менш важким перебіг захворювання відрізняється сколіоз лівостороннього виду. У прогностичному відношенні він більше сприятливий, так як піддається коррегирующей терапії, на відміну від правостороннього сколіозу, де використовують:

гімнастику;
мануальну терапію;
фізіотерапію.

Перераховані вище маніпуляції необхідно при цьому комбінувати з дієтами і носінням спеціальних корсетів.

Лікарі не виключають і рекомендують використовувати медикаментозне лікування, яке засноване на прийомі комплексу вітамінів, хондропротекторів і інших ліків. При цьому фахівці відзначають, що в даному випадку краще скористатися хірургічним втручанням, яке надасть видимий ефект на відміну від лікування консервативними методами.