Оберіть мову: Eng
Позняки
м. Київ, ТЦ "Паралель" вул. Мишуги 6, мінус перший поверх

+38 098 924 39 30
+38 095 327 50 50
+38 044 206 95 84

Графік роботи:

Пн.-Пт. 09:00-20:30
Сб.-Вс. 09:00-15:00

Замовити дзвінок

График работы:

График работы:

Пн.-Пт. 08:00-21:30
Сб.-Вс. 09:30-19:00

Заказать звонок

График работы:

Грудний сколіоз: класифікація, ступеня, симптоми і лікування

Зміст:
Класифікація грудного сколіозу у напрямку дуги і по його походженням
Які бувають ступеня грудного сколіозу
Опис грудного сколіозу верхнегрудного і нижнегрудного типу

Грудний сколіоз визначають за допомогою формування видимого вигину в бічній площині хребта. Дуже часто саме в правій частині спини спостерігається помітна опуклість сколіозних вигину. При цьому первинна дуга є першою ознакою, який провокує подальші деформації компенсаторного характеру в хребті.

Фахівці в області вертеброневрологии в Києві розглядають такий вид сколіозу, як один з найбільш важких, так як хвороба супроводжується недоброякісним плином з досить швидким прогресуванням викривлень.

Крім того, в процес неминуче залучаються і близько розташовані до викривлення внутрішні органи. Вони надалі змінюють своє місце розташування через деформацію грудної клітини і саме тому при найменшій підозрі на будь-яку з форм сколіозу, необхідно негайно звертатися до фахівця. А консультація лікаря в столичній клініці проходить тільки за попереднім записом.

1. Класифікація грудного сколіозу у напрямку дуги і по його походженням

Викривлення в грудному відділі хребта бувають вродженими, набутими або идиопатическими, коли чітко визначити причини його виникнення поки неможливо, так як він може з’явитися навіть у здорової людини і найчастіше в юному віці).

Також грудний сколіоз може бути правостороннім і лівостороннім. За офіційними статистичними даними, більш ніж у 80% пацієнтів спостерігають саме правобічний тип. Причому, скручування навколо власної осі є характерним для хребта під час сколіозу, а при важких формах – це може привести навіть до реберному горбу (виділення в однієї зі сторін ребер з опуклими м’язовими валиками).

2. Які бувають ступеня грудного сколіозу

Ступенів тяжкості сколіозу даного типу буває кілька:

   
 • Легка: в даному випадку видимих ​​деформацій у грудній зоні і на спині не спостерігається, викривлення ледь помітні, а їх кут зазвичай не перевищує і 10 градусів;
   
 • Середня: деформації більш помітні, так як викривлення починають прогресувати (при цьому кут викривлень не перевищує 25 градусів);
   
 • Важка: яскраво виражені деформації на тулуб, а кут викривлень іноді досягає 50 градусів;
   
 • Дуже важка: захворювання супроводжується серйозними патологіями, кардинальною зміною зовнішності людини, а в деяких випадках навіть інвалідністю, причому кут викривлень може сильно перевищувати позначку в 50 градусів.

Перераховані вище ознаки спостерігаються при грудному сколіозі, що мають первинну дугу викривлень. Комбінований грудний сколіоз має на увазі 2 первинні дуги, де одна утворюється в зоні грудей, а інша – в ніжегрудной зоні. При цьому кожна з них служить причиною для появи інших (вторинних) дуг різного ступеня тяжкості. Вцілому весь патологічний процес призводить в кінцевому підсумку до утворення лінії хребта S-образного типу.

3. Опис грудного сколіозу верхнегрудного і нижнегрудного типу

Фахівці виділяють також верхнегрудной і нижнегрудной сколіоз, де в першому випадку вершина дуги дорівнює 3 (максимум 4) рівнем за рахунком грудного хребця, а в другому рівень дуги може становити від 6-го і до 12-го за рахунком хребця. Варто відзначити, що верхнегрудной сколіоз зазвичай є вродженим і носить рідкісний характер. Він супроводжується явно вираженим викривленням тулуба, шиї і навіть особи. Так, у пацієнта зі сколіозом верхнегрудного типу помітні деформації очей (асиметричне їх розташування), щелепи, перекіс носа або кривошия.

Сколіоз нижнегрудного типу (грудопоперековий) супроводжується одночасним викривленням як грудної зони, так і таза, коли гребінь клубової кістки помітно деформований, а також спостерігається реберний горб.

Крім цього, до даного захворювання найбільше схильні до дівчинки у віці від 10 до 11 років. На ранній стадії виявити хворобу можна завдяки рентгену, але на жаль, хвороба досить стрімко прогресує і може привести до дуже важких форм за короткий термін. Причому в важких формах лікувати сколіоз вкрай складно.

Крім зовнішніх змін, які мають на увазі використання додаткових опор для тіла, щоб хворий міг повноцінно пересуватися, сколіоз грудної області тягне за собою появу інших серйозних захворювань, серед яких лікарі виділяють серцеву та легеневу недостатність і ряд інших хвороб.

Професійні лікарі з багатим досвідом відзначають, що повністю вилікувати грудний сколіоз можливо виключно на його ранній стадії, так як при більш важких формах навіть новаторські методики, на жаль, безсилі. Єдине, фахівці не заперечують, що при правильному підході і виборі методики можна зупинити прогресуюче розвиток хвороби, і тим самим значно полегшити загальний стан пацієнта. В даному випадку допоможе тільки хірургічне втручання.