Оберіть мову: Eng
Позняки
м. Київ, ТЦ "Паралель" вул. Мишуги 6, мінус перший поверх

+38 098 924 39 30
+38 095 327 50 50
+38 044 206 95 84

Графік роботи:

Пн.-Пт. 09:00-20:30
Сб.-Вс. 09:00-15:00

Замовити дзвінок

График работы:

График работы:

Пн.-Пт. 08:00-21:30
Сб.-Вс. 09:30-19:00

Заказать звонок

График работы:

Що робити в разі асиметрії лопаток

зміст:
Основні типи сколіозу
Підстави, за якими можна прийти до висновку, що лопатки мають асиметрію
Ознаки появи

За статистикою, практично близько 85% випадків сколіоз виявляють саме в дитячому віці, наприклад, одним з яскравих його проявів служить асиметрія лопаток. Схильність до сколіозу, коли одна лопатка стає вищою за інших, зазвичай передається генетичним шляхом. Причому подальшому розвитку захворювання сприяє безліч інших чинників. Далі хвороба стрімким чином вражає весь хребет, що в свою чергу, закінчується дегенеративними процесами в самому хребті, порушенням функцій дихальної та нервової систем, гострими болями і т. Д.

Якісно і на вищому рівні провести діагностику на ранній стадії, а також ефективне лікування незалежно від стадії сколіозу, пропонують лікарі центру реабілітації хребта Newspine.

1. Основні типи сколіозу

Існує кілька шляхів для розвитку сколіозу в зоні хребта:
c-подібний тип відноситься до простій формі даного захворювання, характерною особливістю якого є наявність тільки однієї дуги. Такий вид сколіозу виявити досить легко і він вважається найпоширенішим, коли на спині з’являється дуга у вигляді великої літери с;
s-подібний тип відрізняється наявністю вже 2 дуг, крім того, сам хребет набуває криву форму, що нагадує букву s. В даному випадку, одна дуга яскраво виражена і є основною, а друга носить компенсаторний характер. Тобто, в разі появи викривлень в одному боці (правій частині), то з часом виникає другий викривлення, але в інший (лівої);
z-подібний тип хвороби, при якій на спині може утворюватися одночасно 3 викривлення (дуги). Звичайно, лікарі відзначають, що 3 по рахунку дуга зазвичай слабкіше попередніх, але тим не менше такий тип сколіозу вважається найбільш небезпечним і складним у виявленні, так як виявити його можна тільки за допомогою рентгена.

Хвороба протікає дуже важко, адже сколіоз хребта веде за собою появу видимих ​​деформацій в правій або лівій частині спини. Тому фахівці розрізняють рпавосторонній і лівобічний сколіоз, так як s-подібний тип хвороби носить комбінований характер, де поява викривлень може відбуватися в різних частинах спини, в той час як z-подібний тип виникає виключно в одній стороні (коли дуги направляються в одну сторону) .

2. Підстави, за якими можна прийти до висновку, що лопатки мають асиметрію

Основні причини виникнення асиметрії поки точно невідомі, але фахівці відзначають, що захворювання може бути вродженим або набутим. Причому в першому випадку причиною хвороби можуть бути внутрішньоутробні порушення плода, шкідливі звички його матері або навіть її неправильна форма тазу, яка могла послужити причиною травми і привести в подальшому до викривлення хребців у дитини.

Набутий сколіоз може виникнути внаслідок:
різних травм хребта;
неправильного розміщення тулуба і всього тіла в цілому (наслідок плоскостопості, короткозорості, асиметрії ніг і т. д.);
вивихів в шийних хребцях;
занадто інтенсивних фізичних навантажень або навпаки – надто рідкісною фізкультурою;
постпроблем, які ведуть за собою інші хвороби, наприклад ускладнення після перенесеного рахіту, пневмонії, плевриту і т. д.

3. Ознаки появи

Дитячий сколіоз , який проявляється асиметрією лопаток можна охарактеризувати цілу низку різних симптомів. Вони можуть бути зовнішніми (коли виникають відхилення в зоні хребта з боків або помітно змінюється форма тулуба в положенні стоячи або лежачи), де ознаки будуть посилюватися у міру прогресування сколіозу.

Так, у своїй легкій формі сколіоз хребта виявляється невеликою асиметрією плечей і талії, сутулістю або скошеної таза, причому викривлення не перевищують позначку в 10 градусів. Переходячи в більш важку форму (2), сколіоз може проявлятися вже деформацією контурів шиї і помітними викривленнями в області талії, до того ж їх кут може доходити до 20 градусів. 3 стадія визначається на тлі 2, але в список вже виявлених викривлень необхідно додати ослаблення м’язів живота, випинання ребер і їх западання і т. Д. А при 4 ступені сколіозу у пацієнта спостерігаються вже занадто сильні і видимі дефекти в зоні хребта з кутом в стабільних 30 градусів.

Діагностика

Для діагностики хвороби можна застосувати тест «в нахилі», суть якого в тому, щоб хворий зігнув спину в форму колеса, а далі лікар проведе огляд і виявить ознаки сколіозу: наявність хвороби, можливу асиметрію лопаток, розташування супраспінальних осі таза.

У разі виявлення захворювання або при підозрі на її появу необхідно провести рентген, який допоможе визначити ступінь, локалізацію і в цілому присутність хвороби у пацієнта.

Лікування

Ефективне лікування дефектів постави варто починати ще в дитячому віці. Так, лікарі клініки довели на практиці, що вилікувати асиметрію лопаток у дітей можна, однак важливо при появі перших симптомів негайно звертатися до лікаря. У разі коли процес запущений, виправити ситуацію дуже складно, так як необхідно використовувати авторські методики і мануальну терапію. Причому завдяки спеціальним вправам, можна додатково усунути інші супутні хвороби і навіть успішно попередити наступ остеохондрозу.