Оберіть мову: Eng

75 відсотків всіх міжхребцевих гриж лікуються за допомогою комплексного лікування.

Найпоширенішою хворобою хребта є міжхребцева грижа.

Що це за хвороба?

Хребет людини являє собою складну конструкцію – окремі хребці з’єднуються між собою хрящовидним диском. Всередині нього розташовується желеподібна субстанція, оточена захисним фіброзним кільцем. При будь-якому русі тіла диск амортизує коливання хребта.

На міжхребцевий диск відбувається постійний тиск, тому фіброзна оболонка втрачає еластичність, а диск починає пробиватися назовні. Це початкова форма захворювання – протрузія. Якщо не боротися з хворобою, то фіброзна захист розривається, а вміст виливається за межі диска. При цьому здавлюються корінці спинного мозку або його стовбур. Так виникає грижа.

Причини виникнення хвороби – це тема для окремої статті. Зараз розповімо про те, як зрозуміти, що у вас міжхребцева грижа, адже знання симптомів цієї хвороби змусить почати лікування, не чекаючи проблем.

Симптоми грижі диска

  1. Болю супроводжують це захворювання постійно, мають різний характер і силу. Різкі рухи і підняття важких предметів викликають сильну ниючий біль. Під час вставання з будь-якого положення (сидячого або лежачого) з’являється тупий біль. Вранці поперек стає скутою. Така стадія міжхребцевої грижі в попереку лікується за допомогою масажу і спеціальних вправ.
  2. Збільшення розмірів грижі призводить до посилення больових відчуттів при кожному русі. Грижа міжхребцевих дисків поперекового відділу викликає болі в стегнової частини ноги, а також сідницях або стопах. Вони затихають, коли хворий лежить на здоровому боці. Відмітною ознакою грижі є те, що біль виражається сильніше з одного боку тіла.
  3. З-за сильного болю м’язи спини завжди напружені, що веде до погіршення ситуації. Якщо нічого не робити, невдовзі хворий не зможе повністю розгинати спину. Порушується постава, виникає сутулість і нестійкість.
  4. Величина грижі і характер її випинання визначають зміни в органах, за які відповідають пошкоджені ділянки хребта. Наприклад, слабкість певних м’язів ноги, неможливість присідати, стати на носки або стрибати.
  5. Порушуються функції різних суглобів ніг при здавлюванні корінців певних ділянок спинного мозку.
  6. Нетримання калу і сечі, порушення потенції і проблеми з гінекологією у жінок.
  7. Знижується тонус певної групи м’язів і відбувається їх атрофія. Порушується чутливість і виникає оніміння частин тіла. При такому захворюванні можливе защемлення спинного мозку, що приводить до паралічу.

Щоб діагностувати міжхребцеву грижу, використовується комп’ютерна томографія і МРТ-діагностика.

Варто робити операцію при міжхребцевої грижі?

Лише кілька показників вимагають оперативного втручання:

  • біль триває багато місяців і забирається тільки наркотичними препаратами;
  • прогресує атрофія м’язів;
  • порушення основних функції органів малого тазу.

Всі інші прояви вимагають лікування міжхребцевої грижі без операцій. Будь-яка операція на хребті ніколи не є вирішенням проблеми. Вона проводиться тільки в терміновому порядку для надання негайної допомоги, коли інші способи лікування вже вичерпані.

Лікування грижі

Головним принципом лікування грижі є перерозподіл зовнішніх навантажень на хребет методом розслаблення і зміцнення. Лікується захворювання масажем, фізіопроцедурами, медикаментами та спеціальною гімнастикою. Лечебные вправи міжхребцевої грижі направлені на роботу з м’язами спини і поліпшення кровообігу, а також на зняття м’язового спазму з допомогою витяжки хребта. У результаті відновлюється рухливість хребта і всього опорно-рухового апарату.

Як позбутися від міжхребцевої грижі за допомогою тренажера Кипарис

Заснована дана методика на здатності хребта відновлювати втрачені функції за допомогою виконання ряду повільних вправ у стані абсолютного розслаблення під контролем власної свідомості. Автором методики є Академік МАТН при ООН В. П. Пекур. Ефективність її доведена численними клінічними випробуваннями, проведеними в Київському Медуніверситеті та Інституті травматології та ортопедії АН України.

Легка гімнастика при міжхребцевої грижі здійснюється в лежачому положенні на тренажері «Кипарис», який використовується для постійних тренувань м’язів спини і живота. Вони дозволяють позбутися остеохондрозу і будь-яких проблем, пов’язаних з міжхребцевими грижами.